Święty Mikołaj zawitał do przemyskiego „Szpaka”. Rozdał prezenty dzieciom z świetlicy „Oratorium” [Galeria zdjęć]

7 grudnia 2015

W domu handlowym „Szpak” pojawił się święty Mikołaj. Poza prezentami dla dzieci czekały na nie liczne atrakcje. Znalazło się również coś i dla tych nieco starszych. Dzięki akcji wsparto dzieci ze świetlicy „Oratorium” w Przemyślu.

W miniony piątek, do domu handlowego „Szpak” w Przemyślu zawitał święty Mikołaj. W tym dniu dla dzieci jak i nieco tych starszych przygotowano liczne atrakcje.

Do udziału w imprezie zaproszono dzieci ze świetlicy „Oratorium”. Zanim jednak otrzymały prezenty od św.Mikołaja musiały się wykazać w zajęciach sportowych z elementami gimnastyki korekcyjnej, które wykonywały pod czujnym okiem trenera z Mobilnej Akademii Sportu „Openfit”. Na co dzień akademia, mieszcząca się w „Szpaku”, prowadzi zajęcia nie tylko dla dzieci, ale również i dla dorosłych oparte na crooss treningu – treningu funkcjonalnym z elementami gimnastyki, z wykorzystaniem ciężarów i elementów kardio.

Po takim wysiłku wspólnie z Maciejem Łabuńskim właścicielem Akademii Gotowania dla Malucha najmłodsi przygotowywali zdrowe i smaczne koktajle z owoców i szpinaku. W tej chwili wzrasta zainteresowanie naszymi zajęciami w związku z tym, że otworzyliśmy restaurację, która daje nam możliwości do tego żeby te warsztaty nabrały nieco większego rozmiaru – mówi Maciej Łabuński – Zachęcamy również do udziału rodziców aby ta atmosfera była jak najbardziej rodzinna. Dzieci gotują, pieką, uczestniczą w cyklu warsztatów kulinarnych „Sobotnie śniadania dla dzieci”, a wszystko to dzieje się w Restauracji „Bosko” mieszczącej się przy Placu Legionów 5a.

Dzięki zaangażowaniu w piątkową akcję Medyczno – Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego możliwa była nauka pierwszej pomocy i anatomii na fantomie. Na dzieciaków czekało również malowanie twarzy, zajęcia plastyczne, a dla mam i córek malowanie i zdobienie paznokci.

Zabiegi pielęgnacyjne na dłonie, makijaż oraz gratisy kosmetyczne przygotowała firma Oriflame.

Słodkie chwile zapewniła czekoladowa fontanna.

Ponadto podopieczni z „Oratorium” na specjalnie przygotowanym stoisku chcąc wesprzeć swoją świetlicę zachęcali do zakupu wykonanych przez nich ozdób świątecznych i kartek pocztowych.

Piątkowa impreza odbyła się dzięki zaangażowaniu właścicieli stoisk handlowych mieszczących się w „Szpaku” oraz sponsorów: Szkółce Roślin Ozdobnych „Milczanowski”, firmie Meble Makarowski, Gospodarstwu Rolniczemu Tadeusz Szeliga, firmie Dywan Piotr Demeńczuk.

Anna Fortuna

no images were found