Święto Policji w Przemyślu

26 lipca 2017

Przemyscy policjanci odebrali wczoraj awanse na wyższe stopnie. Rozkazy o mianowaniu wręczyli Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie nadinsp. dr Krzysztof Pobuta i Komendant Miejski Policji w Przemyślu insp. Wojciech Kiełtyka.

W dniu 24 lipca obchodzimy Święto Policji. Uroczysta zbiórka z okazji Święta Policji miała miejsce w Centrum Kulturalnym w Przemyślu.
W tym roku 63 policjantów zostało mianowanych na wyższe stopnie policyjne:
– w korpusie oficerów młodszych Policji – 1 funkcjonariusz;
– w korpusie aspirantów Policji – 26 funkcjonariuszy;
– w korpusie podoficerów Policji – 34 funkcjonariuszy;
– w korpusie szeregowych Policji – 2 funkcjonariuszy;

Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie nadinsp. Dr Krzysztof Pobuta wręczył uczestnikom plebiscytu „Dzielnicowy bliżej nas” mł. Asp. Adamowi Radochońskiemu oraz st. sierż. Mateuszowi Dzwonnikowi okolicznościowe dyplomy oraz nagrody. Gratulował także dzielnicowym, którzy zajęli kolejne miejsca. II miejsce trafiło do mł. Asp. Lidii Przybyłowicz i sierż. Szt. Macieja Sochackiego i za III miejsce do mł. Asp. Wojciecha Pelc.

W okolicznościowym wystąpieniu Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie podziękował wszystkim funkcjonariuszom za wzorową służbę na rzecz bezpieczeństwa lokalnego, a pracownikom Policji za ich pracę. Nadinsp. dr Krzysztof Pobuta przekazał także życzenia dla rodzin policjantów i pracowników Policji.

Była to również okazja do wręczenia statuetek Komendanta Miejskiego Policji w Przemyślu oraz „Pucharów dla wspierających misję przemyskiej policji”. Szczególnie zasłużonych wyróżniono statuetkami Niedźwiedzi Przemyskiej Policji. Dziękując za okazaną pomoc insp. Wojciech Kiełtyka zwracał uwagę na stałą współpracę, nie tylko z wyróżnionymi osobami i reprezentowanymi przez nie instytucjami, ale także z przedstawicielami służb mundurowych i innymi podmiotami.

Fot. KMP Przemyśl