Święto Policji w Przemyślu

2 sierpnia 2014

W Przemyślu, w sali widowiskowej Centrum Kulturalnego odbyły się uroczyste obchody Święta Policji. Spotkanie było okazją do wręczenia odznaczeń oraz nominacji.

W uroczystościach związanych ze Świętem Policji, które odbyły się w czwarte, 31 lipca w Centrum Kulturalnym w Przemyślu udział wzięli parlamentarzyści, przedstawiciele samorządu, służb mundurowych, duchowieństwa oraz Wicewojewoda Podkarpacki Alicja Wosik.

W trakcie obchodów, którym przewodniczył nadinsp. Zdzisław Stopczyk Podkarpacki Komendant Wojewódzki Policji trzech funkcjonariuszy odznaczono medalami za długoletnią służbę, a czterech otrzymało odznaki „Zasłużony policjant”. Srebrny medal za zasługi dla policji otrzymał prezydent Przemyśla Robert Choma, zaś medal brązowy dostał Starosta Przemyski Jan Pączek oraz Komendant Straży Miejskiej w Przemyślu Jan Geneja.

W tym dniu 3 funkcjonariuszy otrzymało awanse w korpusie oficerów młodszych, 43 w korpusie aspirantów, 33 w korpusie podoficerów policji i 24 posterunkowych.

W trakcie uroczystości przedstawiono również publikację „95 lat Przemyskiej Policji 1919-1924”. Album powstał z inicjatywy kierownictwa przemyskiej jednostki i IPA Przemyśl.

Fot. KMP Przemyśl