Sukces dziewczęcej drużyny piłkarskiej z gminy Przemyśl

7 października 2015

Drużyna dziewcząt występująca w Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP pod nazwą GMINA PRZEMYŚL awansowała do Wojewódzkiego Finału tych rozgrywek w Łańcucie.
Zespół stworzony i prowadzony przez dwóch nauczycieli wychowania fizycznego Bartosza Krucana (SP Ujkowice) i Krzysztofa Jędrucha (SP Nehrybka) nie pozostawił
żadnych wątpliwości swoim przeciwnikom. W skład zespołu wchodzą dziewczynki z rocznika 2004/2005: O. Domin, A. Drymajło, K. Marmura, A. Mnich, G. Mańkowska (SP Nehrybka), W. Czyżowska, M. Fijałkiewicz, K. Wesołowska, A. Sanocka, E. Kowalska, M. Panek (SP Ujkowice). Po drodze do finału młode piłkarki musiały rozegrać trzy turnieje eliminacyjne. Pierwszy etap miał miejsce w Przemyślu 10 września, gdzie na Orliku przy ul. Dworskiego drużyna GMINY PRZEMYŚL po zaciętych meczach pokonała SP STUBNO 4:2, SP 6 PRZEMYŚL 3:0, ORLIK Przemyśl 1:0 oraz ZASANIE Przemyśl 4:1.

Kolejny etap odbył się w Dynowie, 23 września i tam GMINA PRZEMYŚL rozgromiła przeciwniczki SP HUWNIKI 11:2 i SP DYNÓW 12:0.

Ostatni etap rozegrany został daleko od domu, bo aż w Bukowsku koło Sanoka 2 października, gdzie dziewczynki potwierdziły swoje aspiracje i pokonały przeciwniczki SP JAŚLISKA 5:1, SP POBIEDNO 4:1 i FINAŁ WOJEWÓDZKI w ŁAŃCUCIE stał się faktem.
W Łańcucie zagrają najlepsze drużyny, które podobnie jak GMINA PRZEMYŚL pomyślnie przebrnęły przez sito eliminacji. To ostatni, lecz bardzo trudny krok, przed WIELKIM FINAŁEM w WARSZAWIE!!!
Trzymamy kciuki i życzymy małym piłkarkom DUŻO SZCZĘŚCIA POD BRAMKĄ PRZECIWNICZEK!!!