Startuje drugi nabór do programu Kluby Sportowe Orange

10 kwietnia 2015

Rozpoczyna się drugi nabór do programu Kluby Sportowe Orange. Kolejnych 50 klubów otrzyma sprzęt sportowy oraz możliwość modernizacji infrastruktury. Zgłoszenia będą przyjmowane do 8 maja.

Z badań wynika, że 35 % dzieci w Polsce nie interesuje się sportem, 22 % nie uczęszcza na zorganizowane zajęcia sportowe ze względu na brak takiej możliwości w swojej okolicy. Dlatego też Orange Polska chce wesprzeć lokalne społeczności oraz promować zdrowy, zrównoważony rozwój dzieci i młodzieży. W tym celu utworzonych zostanie łącznie 100 klubów sportowych. W styczniu tego roku wybrano 50, z których ponad połowa znajduje się na terenach wiejskich. Teraz startuje drugi nabór do programu, w którym wyłonionych zostanie drugie 50. Poza sprzętem sportowym, możliwością modernizacji infrastruktury najaktywniejsze klubu mogą liczyć na dodatkowe nagrody, w tym wspólny trening z piłkarzem Jerzym Dudkiem, szczypiornistą Arturem Siódmiakiem czy też lekkoatletą Marcinem Urbasiem.

Do drugiej rekrutacji programu klub może zgłosić trener, rodzic, kibic, uczeń. Wymogiem jest powołanie min. 7 -osobowej grupy inicjatywnej, współpraca i uzyskanie poparcia władz lokalnych oraz zapewnienie pomieszczenia dla Klubu Sportowego Orange. Należy również uzasadnić dlaczego właśnie ten klub powinien zostać wybrany oraz przedstawić jego 2 -letni plan działania i jego współpracę ze społecznością lokalną.

Wnioski do programu przyjmowane będą do 8 maja poprzez stronę www.klubysportoweorange.pl , dodatkowe informacje można uzyskać pod nr telefonu 510 555 666.

W pierwszej części rekrutacji do Klubu Sportowego Orange w naszej okolicy przystąpił Uczniowski Klub Sportowy „Gladiator” w Przemyślu oraz UKS Olimp Stubno.

Patronat honorowy nad programem objął Minister Edukacji Narodowej i Minister Sportu i Turystyki.