Spotkanie w ramach projektu Erasmus w przemyskiej SP nr 11 [zdjęcia]

1 grudnia 2018

W dniach 5 do 9 listopada, Szkoła Podstawowa nr 11, im Henryka Jordana gościła 27 osobową grupę nauczycieli i uczniów z Anglii, Hiszpanii, Litwy i Włoch. Spotkanie odbyło się w ramach projektu Erasmus + „Drop of Water – Reflection of Cultures” (Kropla wody – odzwierciedleniem kultur).

Goście spędzili w Przemyślu pięć dni, biorąc udział w warsztatach, pokazach, spotkaniach i wycieczkach. W pierwszy dzień szkoła przygotowała niespodziankę w postaci klas tematycznych – prezentujących poszczególne kraje projektu oraz klasę zamienioną w środowisko wodne. Bardzo podobało się przedstawienie „Płynie Wisła płynie” wystawione na przemyskim Zamku, podczas którego zaprezentowano królową polskich rzek i polskie dziedzictwo kulturowe poprzez śpiew, taniec i teatr. W bibliotece wszyscy spotkali się z Elżbietą Tarnawską – Naczelnikiem Wydziału Edukacji a następnie zwiedzili miasto w tym Odlewnię Dzwonów Rodziny Felczyńskich. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach plastycznych, filmowych w Filmotece Szkolnej przy ILO oraz odwiedzili Zakład Uzdatniania Wody. Ciekawa okazała się wycieczka nad Solinę do Zespołu Elektrowni Wodnych – Solina- Myczkowce. Partnerzy przywieźli ze sobą filmy, prezentacje i prace odnoszące się do tematyki wody – „Woda i Ty”, zaprezentowali je podczas pokazów i zamieścili na blogu.

Goście uczestniczyli także w wydarzeniach odbywających się w mieście z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, m.in. odśpiewaniu hymnu na Rynku, tańczyli poloneza i wzięli udział w uroczystej akademii w szkole.

Przemyska „ jedenastka” jest szkołą koordynującą projekt. Następne spotkanie pod tytułem „Woda i nauka” odbędzie się na Sycylii w marcu 2019 roku.

Fot. UM

no images were found