SP 14 organizatorem turnieju „Szczypiorniak na Orlikach” [galeria zdjęć]

20 maja 2016

Pod koniec kwietnia wystartowała V edycja ogólnopolskiej akcji „Szczypiorniak na Orlikach”. Finały akcji zaplanowano w dniach 09-11 czerwca w Katowicach, przy okazji meczu kwalifikacyjnego do Mistrzostw Świata 2017 mężczyzn Polska – Holandia.

Turnieje eliminacyjne do finałów tegorocznej edycji odbywały się w kwietniu oraz maju w każdym z szesnastu województw. „Szczypiorniak na Orlikach” jest programem mającym na celu popularyzację piłki ręcznej nie tylko wśród dzieci, młodzieży, ale także wśród nauczycieli wychowania fizycznego w szkołach podstawowych. Organizatorami i pomysłodawcami akcji są Związek Piłki Ręcznej w Polsce, sponsor strategiczny polskiej piłki ręcznej – firma Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.

W dniu 18 maja 2016 roku na hali POSiR-u w Przemyślu odbył się turniej kwalifikacyjny do finału wojewódzkiego V edycji ogólnopolskiego święta młodych piłkarzy ręcznych. Turniej miał się odbyć na „Orliku” ale ze względu nie niesprzyjająca aurę przeniesiono rozgrywki do Hali Sportowej. W tym roku wystartowała rekordowa liczba, 7 zespołów – SP 6 Przemyśl, SP Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu, SP Leszno oraz 4 zespoły SP 14.

Faworyci turnieju, chłopcy z kl VI e przy SP 14 wygrali wszystkie mecze i awansowali do drugiego finału wojewódzkiego. Po takim występie wypada nam trzymać kciuki za podwójne zwycięstwo i dalszy awans.

Zwieńczeniem turniejów eliminacyjnych będzie Festiwal Piłki Ręcznej PGNiG Dzieciom, który odbędzie się w dniach 09-11 czerwca 2016 roku w Katowicach. Mecze o medale zostaną rozegrane 11 czerwca, tuż przed meczem w Hali Spodek, gdzie Biało-czerwoni, brązowi medaliści MŚ w Katarze podejmą reprezentację Holandii!
Dla młodych szczypiornistów, występ w takiej hali na pewno będzie wielkim przeżyciem. 

no images were found

Agnieszka Marcińczak