Śląska Grupa Bluesowa koncertuje w Przemyślu

30 września 2014

W minioną niedzielę, w Klubie „Niedźwiadek” koncertowała Śląska Grupa Bluesowa. Był to już trzeci występ tego zespołu przed przemyską publicznością.

W minioną niedzielę, w przemyskim Klubie „Niedźwiadek” zebrali się sympatycy bluesa i rocka, którzy przyszli posłuchać Śląskiej Grupy Bluesowej. Zespół składa się z czterech muzyków : Jana Skrzeka, Leszka Windera, Michała Giercuszkiewicza i Mirosława Rzepy, którzy w tym składzie występują od roku 2003.

Muzycy Śląskiej Grupy mają na swoim koncie wiele sukcesów. Współpracowali oni z taki grupami jak : Dżem, SBB, Krzak oraz artystami :Tadeuszem Nalepą, Ireneuszem Dudkiem, Zbigniewem Hołdysem czy też Martyną Jakubowicz.

Ich przygoda z muzyką rozpoczęła się w 1972 r, występowali wówczas pod nazwą Apogeum, w składzie J.Skrzek, L.Winder, M.Giercuszkiewicz oraz J.Kawalec, a od 1983 jako Bezdomne Psy ( J.Kawalec, M.Giercuszkiewisz oraz L.Winder ). Po śmierci basisty Jerzego Kawalca w 2003 r zespół występujący pod tą nazwą zakończył muzykowanie. W tym samym roku muzycy do swoich szeregów zaprosili wieloletniego przyjaciela Mirosława Rzepę i odtąd koncertują jako Śląska Grupa Bluesowa.

Śląska Grupa Bluesowa w Przemyślu wystąpiła już po raz trzeci, wcześniejsze koncerty odbyły się w 2013 i w 2012 r.