Seria wpadek przemytników bursztynu

17 października 2018

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej podczas kontroli na podkarpackich przejściach granicznych udaremnili przemyt 53 kg bursztynu. Kamienie ukryto w samochodowych skrytkach.

Blisko 20 kg nieoszlifowanego bursztynu przewoził kierowca mercedesa wjeżdżającego do Polski przez przejście graniczne w Budomierzu, w niedzielę 14 października br.  Mężczyzna przyznał się do towar, który ukryty był w zbiorniku paliwa.

Podczas służby nocnej 12/13 października br. funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej, na przejściu granicznym w Korczowej skierowali do szczegółowej kontroli wjeżdżającą do Polski mazdę na polskich numerach rejestracyjnych. Rewizja pojazdu zakończył się wykryciem blisko 13 kg bursztynu, ukrytego przed kontrolą w nadkolach pojazdu.

Kilka dni wcześniej (8 października)  podczas kontroli na przejściu granicznym w Budomierzu, funkcjonariusze Służby Celno- Skarbowej udaremnili przemyt prawie 20 kg bursztynu. Towar ukryty w drzwiach samochodu przewoził podróżujący do Polski mężczyzna.

We wszystkich przypadkach, przeciwko podejrzanym o przemyt obywatelom Ukrainy wszczęte zostały postępowania karne- skarbowe.