Rysunek i malarstwo Szczepana Marcinca

4 października 2014

W przemyskim Centrum Kulturalnym w ramach Scenicznych Debiutów Młodych można obejrzeć wystawę Rysunek i Malarstwo Szczepana Marcinca. Ekspozycja udostępniona będzie do 18 października.

W piątkowe popołudnie w Centrum Kulturalnym, w obecności zaproszonych gości otworzono wystawę pra plastycznych przemyślanina Szczepana Marcinca absolwenta Instytutu Sztuk Pięknych URZ. Artysta, który skupia się na rysunkach do komiksów oraz tworzeniu plansz do gier fabularnych od najmłodszych lat interesuje się komiksem i fantastyką. I jak sam twierdzi Rzeczywistość fantastyczna jest ciekawsza od tej zwykłej.

Szczepan Marciniec znany jest również jako autor scenariusza komiksu opartego na przemyskiej legendzie „Ostatni jeńcy”, który wciąż czeka na wydanie.

Zorganizowana wystawa jest pierwszą w dorobku tego artysty, ale jak zapewnia on sam na pewno nie ostatnią Wystawę zrobiłem dla siebie, to dobry moment żeby wystartować, pokazać się. Najstarsze prace mają 13 lat, a wśród nich znajdują się akwarele, prace wycinane oraz rysunki wykonane ołówkiem i tuszem. Początkowe dzieła, to w dużej mierze akty i rysunki kontrowersyjne, które wraz z rozwijanym warsztatem autora przeszły w bardziej łagodne prace aż po komiksy.

Rysunek i komiksy, to nie jedyne zainteresowania Szczepana, jest wśród nich również filozofia, religia, książki, a także i kulinaria.

Anna Fortuna