Ruszają dwa ostatnie etapy modernizacji Zielonego Rynku w Przemyślu

27 grudnia 2018

W dniu dzisiejszym prezydent Przemyśla Wojciech Bakun podpisał z Pawłem Piotrowskim – właścicielem Firmy Remontowo-Budowlanej „Piotrowski” umowę na realizację drugiego i trzeciego (ostatniego) etapu zadania „Przebudowa placu handlowego Zielony Rynek w Przemyślu”.

– To inwestycja, na którą czekają już od kilkunastu lat nie tylko mieszkańcy miasta, ale i całego powiatu. Jeden z etapów modernizacji „Zielonego Rynku” udało się zrealizować w latach poprzednich, a kolejne etapy – wieńczące inwestycję – będą realizowane w tej chwili. – powiedział W. Bakun.

Przenoszenie handlujących z miejsc, które wymagają modernizacji na te części rynku, które zostały już ukończone będzie odbywało się w okresie zimowym, czyli w czasie, kiedy handel na targowisku jest nieco mniejszy.

W budżecie miasta Przemyśla na to zadanie, w oparciu o sporządzone kosztorysy inwestorskie zabezpieczono kwotę 4 511 135,79 zł.

Projekt „Przebudowy placu handlowego Zielony Rynek w Przemyślu” uzyskał dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 w wysokości blisko miliona złotych (dokładnie 999 847,00 zł). Bieżące zadanie realizowane będzie w dwóch etapach.

W ramach zadania wykonane zostaną: nowa nawierzchnia placu z kostki brukowej betonowej oraz kostki kamiennej, instalacja podziemna wodno-kanalizacyjna oraz sieć instalacji elektrycznych, a także nowe punkty sprzedaży (pawilony i stragany). Drugi etap prac, który zakończy się w styczniu 2020 r. obejmie budowę zadaszenia ciągów pieszych w ilości 14 segmentów, budowę 28 straganów oraz 28 pawilonów handlowych. Etap trzeci, to budowa zadaszenia ciągów pieszych w ilości 16 segmentów, budowa 25 straganów i 31 pawilonów handlowych, a także wykonanie: zadaszeń ciągów pieszych, oświetlenia terenu i nowego ogrodzenia targowiska. Zamknięcie tego etapu, który ostatecznie zakończy remont Zielonego Rynku zaplanowano na 30 listopada 2020 r.