Przemyślanie uczczą rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę

10 września 2014

W tym roku przypada 75 rocznica napaści Związku Sowieckiego na Polskę. Z tej okazji prezydent Robert Choma zaprasza mieszkańców do udziału w uroczystościach upamiętniających to wydarzenie.

Prezydent Przemyśla, Dowództwo Garnizonu Przemyśl oraz Związek Sybiraków w Przemyślu zapraszają do udziału w uroczystościach z okazji 75 rocznicy napaści Związku Sowieckiego na Polskę i Światowego Dnia Sybiraka.

We wtorek 16 września odbędzie się 10 kilometrowy Rowerowy Rajd Pamięci. Wystartuje on o godz.17 ze skrzyżowania ul. Zadwórzańskiej z aleją Wolności ( przy moście Brama Przemyska ), tutaj też będzie miał swoją metę. Chęć uczestnictwa w rajdzie można zgłaszać do 16 września pod nr tel.: 608 611 549. Jego organizatorem jest Stowarzyszenie Pamięci Polskich Termopil i Kresów w Przemyślu.

Główne obchody odbędą się 17 września i rozpocznie je o godz. 16 msza św. w Archikatedrze. Następnie o godz. 17.30 odbędą się uroczystości na Cmentarzu Wojskowym przy Grobie Katyńskim. Weźmie w nich udział Kompania Honorowa Wojska Polskiego, poczty sztandarowe, orkiestra. Dla uczestników uroczystości zostaną podstawione autobusy MZK przy ul. Grodzkiej.