Robią zrzutkę na kulturę w Przemyślu

23 listopada 2019

Kontrabanda Literacka to mała księgarnia mieszcząca się na zbiegu ulicy Katedralnej i Asnyka. Spośród innych księgarń wyróżnia ją to, że bardziej niż sprzedażą książek zajmuje się animowaniem przemyskiej kultury alternatywnej. Do lokalu, w którym znajdują się książki przylega też niebanalna pracownia ceramiki, gdzie odbywają się warsztaty dla dzieci i młodzieży.
Właścicielka księgarni Anna Szydełko wraz z przyjaciółmi zorganizowała już dwie edycje festiwalu literackiego, ale plany ma coraz ambitniejsze. Brakuje jednak pieniędzy- sprzedaż książek nie przynosi dochodów, a o środki publiczne na kulturę jest coraz trudniej. Dlatego Kontrabanda postanowiła zebrać pieniądze na wydarzenia, które mają się odbyć w Przemyślu w lecie 2020 roku.

Za sobą mamy wiele projektów kulturowych jak i edukacyjnych. Jesteśmy twórcami festiwalu literackiego Przemyska Rewolucja Literacka, projektu edukacyjnego „Zatruty język – o mowie nienawiści i hejcie w mediach”, projektów edukacyjno-kulturowych ” Kultura na trzepaku”, „Oswoić Lisa”, „Przemyśl to z Marianem” . W planach mamy festiwal Noc Sztukmistrzów, 3 Przemyską Rewolucję Literacką, Festiwal Kornela Makuszyńskiego oraz wiele, wiele innych …Chcemy łamać stereotypy imprez lokalnych, więc nasze wydarzenia to głównie warsztaty w których biorą udział wszyscy od dzieciaka do seniora, pokazy sztukmistrzów, spektakle teatralne, koncerty, spotkania autorskie. Dwa lata temu stworzyliśmy miejsce w którym można zagłębić się w świat literatury jak i odkryć magię poprzez udział w warsztatach rękodzielniczych i ogólnoplastycznych- piszą o sobie organizatorzy zbiórki..

Zbiórka pieniędzy prowadzona jest przez portal zrzutka.pl. Na koncie zbiórki jest dopiero 340 złotych, ale do końca akcji zostało jeszcze 159 dni. Jeśli się uda- a potrzeba około 30 tys. złotych- w Przemyślu odbędzie się 3. edycja Rewolucji Literackiej i wystartuje zupełnie nowy festiwal.

Poniżej zamieszczamy linki do strony zbiórki.

Pomóż nam przemycić kulturę do Przemyśla

am

 

zdj.fb Kontrabanda Literacka