Na przemyskim Czuwaju Polska rozgromiła Irlandię [Galeria]

22 listopada 2016

Podczas meczu rozegranego na stadionie klubowym „Czuwaj” w Przemyślu piłkarska reprezentacja Polski do lat 16 pokonała Irlandię Północną 4-1. Rewanż odbędzie się w środę, na stadionie JKS w Jarosławiu.

Podczas meczu towarzyskiego, dla biało-czerwonych po dwie bramki strzelił Mikołaj Nawrocki i wychowanek Stali Rzeszów, obecnie gracz Jagiellonii Białystok Bartosz Bida. Dla drużyny Irlandii bramkę strzelił Conor Farelly.

Cieszymy się, że udało nam się użyć na tyle skutecznych środków w grze ofensywnej, że strzeliliśmy cztery bramki i mieliśmy jeszcze kilka sytuacji do ich zdobycia.Przede wszystkim spodziewamy się bardzo ciężkiego rewanżu – powiedział trener reprezentacji Polski do lat 16 Bartłomiej Zalewski – Dwie bramki w dzisiejszym spotkaniu odnotował Bartek Bida, cieszymy się, bo widzimy jego stabilny rozwój piłkarski. Jest zawodnikiem Jagiellonii Białystok co powoduje, że te umiejętności będą szły w naprawdę dobrą stronę. Cieszymy się, że elementy treningowe, które realizujemy w stosunku do niego czy ta praca indywidualna przynosi nam coraz lepsze efekty. Natomiast liczymy na jeszcze lepszą grę, bo wiemy, że taki potencjał w nim istnieje.

Jak podkreślił B. Zalewski w ciągu 1,5 roku pracy udało się w bezpośrednim kontakcie obejrzeć, wyselekcjonować około 150 zawodników, którzy są intensywnie monitorowani. W szerszej obserwacji znajduje się ok 500 zawodników, nie tylko w kraju, ale także za granicą.

Spodziewaliśmy się bardzo trudnego meczu i mamy nadzieję wyciągnąć z niego wnioski i poprawić swoją grę w kolejnym spotkaniu. Tak samo jak w Polsce, w Irlandii jest sieć skautów, która obserwuje zawodników, ale tylko w ich kraju. Z powodu tego iż nasz kraj nie jest aż tak duży w roczniku 2001 mamy do obserwacji ok 50 zawodników – powiedział po meczu trener reprezentacji Irlandii Darren Murphy.

Podziękowania i słowa uznania do drużyn skierował prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej Mieczysław Golba, chcę podziękować również prezesowi PZPN Zbigniewowi Bońkowi za przyznanie mi tego dwumeczu, który mogliśmy podziwiać dzisiaj w Przemyślu, a za dwa dni w Jarosławiu. To dla nas wyróżnienie, to wyróżnienie dla regionu, dla Przemyśla i Jarosławia. Frekwencja była wyśmienita, dawno pewnie stadion „Czuwaju” tylu nie miał kibiców. Dziękuję przede wszystkim trenerom za przygotowanie drużyn.

Rewanż rozegrany zostanie w środę, 23 listopada na stadionie JKS w Jarosławiu.

Anna Fortuna

no images were found