Przygotowania tenisistów NURT-u do nowego sezonu

4 sierpnia 2014

Tenisiści z przemyskiego NURTU rozpoczęli przygotowania do rozgrywek 2014/1015. Uczestniczy w nich ponad 30 zawodników we wszystkich kategoriach wiekowych.

W ubiegłym sezonie zawodnicy NURTU odnieśli wiele sukcesów. Przed zbliżającym się nowym sezonem również stawiają sobie wysoko poprzeczkę.

W rozgrywkach II ligowych wystąpi drużyna NURTU Przemyśl przygotowywana przez trenera Zdzisława Bodnara, w składzie : Rafał Iwaniuch, Dawid Kiełt, Jakub Wlizło, Krzysztof Borowiak, Łukasz Kalinowski, Arkadiusz Foryś. Ich celem będzie zajęcie miejsca w pierwszej szóstce, w II lidze.

Ponadto druga drużyna NURT-u wystąpi w rozgrywkach IV ligi, a trzecie drużyna w V lidze. W meczach IV i V ligi zagrają najlepsi zawodnicy z grup młodzieżowych, a celem ich będzie awans do III i IV ligi.W kategoriach młodzieżowych największą szansę na zdobycie medali w turniejach wojewódzkich ma m.in.: Martyna Stachniak, Martyna Hajduk, Justyna Sas, Filip Bochnacki, Oskar Krzysik. Najmłodsi, którzy zaczną w tym sezonie swoją przygodę z tenisem stołowym, to 6 i 7-latkowie.

Mimo problemów finansowych, jak informuje wiceprezes NURT-u Kazimierz Skoczylas, w dniu 6 września, w hali POSiR w Przemyślu odbędą się eliminacje podokręgu w kategorii młodzik, kadet – junior. Pozwolą one na wyłonienie najlepszych zawodników do turnieju wojewódzkiego. A dnia 7 września będą miały miejsce Otwarte Międzynarodowe Mistrzostwa Województwa Weteranów, w których swój udział zapowiedzieli najlepsi zawodnicy z Polski, Słowacji i Ukrainy.

Przemyski klub NURT chce promować tenis stołowy w naszym mieście poprzez pokaz gry w wykonaniu czołowych zawodoników Polski i Europy. Pokaz taki miałby się odbyć jeszcze w tym roku, jednak jest on uzależniony od pozyskania sponsorów. Dlatego też działacze klubu zapraszają do współpracy zarówno firmy jak i osoby prywatne chcące wesprzeć klub czy też poszczególnych zawodników. Istnieje również możliwość reklamy firmy na banerach i płotkach wokół stołów.

Obecnie NURT wspierają finansowo : prezydent Robert Choma, Inżynieria Rzeszów, Auto Moto Fan, Nadleśnictwo Krasiczyn, PHU Arle, Studio Poligraficzne EMI, Tadeusz Cioch, Witold Dobosiewicz.

Koszt jednej piłeczki, to 5 zł, jedna okładzina profesjonalna kosztuje 150-230 zł, a cena deski wynosi od 200 zł wzwyż.