Przeszczep wątroby szansą dla 3,5 -letniego Seweryna z Przemyśla. Potrzebna pomoc

3 grudnia 2018

Seweryn urodził się jako wcześniak prawie 4 lata temu. Teraz czeka go przeszczep wątroby. Jego rodzice proszą o wsparcie dla chłopca.

Seweryn przyszedł na świat (28 lutego 2015 r.) w 34 tygodniu ciąży ważąc 1610 g i mierząc 44 cm. Konsekwencją wcześniastwa jest u niego obustronny wylew 1 stopnia i lekkie niedotlenienie, a także wzmożone napięcie. W ciągu tych pierwszy lat jego życia poszukiwano także przyczyny podwyższonego w jego organizmie amoniaku. Diagnoza zapadła, gdy Seweryn miał 3 latka – nieoperacyjna przetoka wrotno – systemowa.

– Ucieszyliśmy się z mężem, że wreszcie mamy diagnozę, tym bardziej, że lekarka powiedziała, że operacja rozwiąże problem. Nasza radość trwała zaledwie tydzień. Wówczas po konsultacjach z chirurgami zadzwoniła pani doktor informując nas, że przetoka u naszego syna jest nieoperacyjna i konieczny jest przeszczep wątroby. Świat mi się zawalił – mówi mama chłopca, pani Małgorzata.

Seweryn został zakwalifikowany do przeszczepu. Wstępnie jako dawca brana jest pod uwagę jego matka.

– Oddam synowi wszystko byle mu pomóc. Nie wiem co nas czeka, jest mnóstwo wątpliwości, czy organ się przyjmie, czy nie będzie komplikacji. – dodaje mama Seweryna.

Rozwój chłopca jest nieharmonijny, mowa czynna jest bardzo opóźniona w stosunku do reszty, zaburzenia koncentracji nadruchliwość, duża przerzutność uwagi, zaburzenia koordynacji ruchowej i wzrokowo – ruchowej, zaburzenia integracji sensorycznej. Seweryn ma również spodziectwo, ubytek międzykomorowy, nadwzroczność, płaskostopie koślawe, klinodaktylie v palców u rąk, jest alergikiem. Wszystko to powoduje, że musi być poddawany ciągłej rehabilitacji. Objęty jest wieloprofilową terapią, posiada kształcenie specjalne w przedszkolu. Pozostaje także pod opieką Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie oraz Fundacji Liver. Od niedawna uczestnicz także w zajęciach w Centrum Edukacji i Terapii. Prywatne terapie, leki, wyjazdy na konsultacje, turnusy rehabilitacyjne pochłonęły wszystkie oszczędności rodziców.

Seweryn to inteligentny, wesoły i ciekawy świata chłopiec.

– Moja największa radość, to jego uśmiech, radość, zadowolenie, jego nowe słowa, umiejętności, większa samodzielność, chwile, gdy jest dumny, że coś mu się udaje. To wszystko daje mi siłę do działania. – mówi p. Małgorzata.

Wesprzeć chłopca można za pośrednictwem portalu
https://pomagam.pl/uicyxttu?fbclid=IwAR34UBjTgCioIEatEi7qqD5Y0-a 4AfJgdSiCtXqobQiS-mSodhYd4gy59Stg

A także oddając 1% podatku na KRS: 0000 124 837 i cel szczegółowy: Seweryn Garczewski.
Wszelkie dodatkowe informacje znajdziemy na Facebooku „Szansa dla Sewerynka”.