Przeszczep wątroby szansą dla 3,5 -letniego Seweryna z Przemyśla. Potrzebna pomoc

03/12/2018
947 Views

Seweryn urodził się jako wcześniak prawie 4 lata temu. Teraz czeka go przeszczep wątroby. Jego rodzice proszą o wsparcie dla chłopca.

Seweryn przyszedł na świat (28 lutego 2015 r.) w 34 tygodniu ciąży ważąc 1610 g i mierząc 44 cm. Konsekwencją wcześniastwa jest u niego obustronny wylew 1 stopnia i lekkie niedotlenienie, a także wzmożone napięcie. W ciągu tych pierwszy lat jego życia poszukiwano także przyczyny podwyższonego w jego organizmie amoniaku. Diagnoza zapadła, gdy Seweryn miał 3 latka – nieoperacyjna przetoka wrotno – systemowa.

– Ucieszyliśmy się z mężem, że wreszcie mamy diagnozę, tym bardziej, że lekarka powiedziała, że operacja rozwiąże problem. Nasza radość trwała zaledwie tydzień. Wówczas po konsultacjach z chirurgami zadzwoniła pani doktor informując nas, że przetoka u naszego syna jest nieoperacyjna i konieczny jest przeszczep wątroby. Świat mi się zawalił – mówi mama chłopca, pani Małgorzata.

Seweryn został zakwalifikowany do przeszczepu. Wstępnie jako dawca brana jest pod uwagę jego matka.

– Oddam synowi wszystko byle mu pomóc. Nie wiem co nas czeka, jest mnóstwo wątpliwości, czy organ się przyjmie, czy nie będzie komplikacji. – dodaje mama Seweryna.

Rozwój chłopca jest nieharmonijny, mowa czynna jest bardzo opóźniona w stosunku do reszty, zaburzenia koncentracji nadruchliwość, duża przerzutność uwagi, zaburzenia koordynacji ruchowej i wzrokowo – ruchowej, zaburzenia integracji sensorycznej. Seweryn ma również spodziectwo, ubytek międzykomorowy, nadwzroczność, płaskostopie koślawe, klinodaktylie v palców u rąk, jest alergikiem. Wszystko to powoduje, że musi być poddawany ciągłej rehabilitacji. Objęty jest wieloprofilową terapią, posiada kształcenie specjalne w przedszkolu. Pozostaje także pod opieką Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie oraz Fundacji Liver. Od niedawna uczestnicz także w zajęciach w Centrum Edukacji i Terapii. Prywatne terapie, leki, wyjazdy na konsultacje, turnusy rehabilitacyjne pochłonęły wszystkie oszczędności rodziców.

Seweryn to inteligentny, wesoły i ciekawy świata chłopiec.

– Moja największa radość, to jego uśmiech, radość, zadowolenie, jego nowe słowa, umiejętności, większa samodzielność, chwile, gdy jest dumny, że coś mu się udaje. To wszystko daje mi siłę do działania. – mówi p. Małgorzata.

Wesprzeć chłopca można za pośrednictwem portalu
https://pomagam.pl/uicyxttu?fbclid=IwAR34UBjTgCioIEatEi7qqD5Y0-a 4AfJgdSiCtXqobQiS-mSodhYd4gy59Stg

A także oddając 1% podatku na KRS: 0000 124 837 i cel szczegółowy: Seweryn Garczewski.
Wszelkie dodatkowe informacje znajdziemy na Facebooku “Szansa dla Sewerynka”.

Inne wiadomości

Rozmawiali o Karpatach
Wiadomości
371 views
Wiadomości
371 views

Rozmawiali o Karpatach

adm - 18/02/2019

Przez dwa dni weekendu w krasiczyńskim zamku odbywała się konferencja zorganizowana przez Marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego pod hasłem Europa Karpat.…

Internet nie wybacza. Burza po wpisie marszałka Ortyla.
Wiadomości
1638 views
Wiadomości
1638 views

Internet nie wybacza. Burza po wpisie marszałka Ortyla.

adm - 16/02/2019

Jednym z ulubionych tematów internautów w Polsce są  tzw. „wrzutki” zdjęć jedzenia w publicznych szpitalach. Na podobny pomysł wpadł Dariusz…

Niedopuszczalny stan czystości miejskich chodników
Wiadomości
953 views
Wiadomości
953 views

Niedopuszczalny stan czystości miejskich chodników

adm - 16/02/2019

Otrzymaliśmy sygnał wraz ze zdjęciami od czytelnika dotyczący czystości chodników w ścisłym centrum miasta. Zdjęcia zostały wykonane w ostatnią niedzielę.…