W Przemyślu odbył się finał konkursu piosenki „Śpiewaj Razem z Nami”

2 kwietnia 2014

Śpiewaj Razem z Nami to najstarszy konkurs piosenki w naszym regionie. Już po raz 24 młodzi artyści rywalizowali w 4 kategoriach. Soliści od 6 do 9 lat, soliści od 10 do 12 lat, soliści od 13 do 17 lat oraz zespoły. Przez lata konkurs zyskał sobie zagorzałych zwolenników a poziom artystyczny wykonań z roku na rok jest coraz wyższy. Festiwal ma 2 etapy. Pierwszy powiatowy odbywa się w ośrodkach kultury województwa podkarpackiego i wyłania finalistów, którzy prezentują swoje umiejętności na finale konkursu w CENTRUM KULTURALNYM w Przemyślu. Tegoroczna impreza zgromadziła 65 wykonawców z całego niemal województwa.

Oprócz wielkich talentów wykonawców na podziw zasługuje również ogromna praca instruktorów muzycznych włożona w oszlifowanie tych małych muzycznych diamentów. Przygotowanie wokalistów zajmuje nierzadko całe miesiące aby później taki młody artysta mógł zabłysnąć na scenie.

Grand Prix tegorocznego festiwalu zdobyła Aleksandra Ożóg z Dębicy. Natomiast laureaci z naszego powiatu to: w 1 kategorii wiekowej – Ewa Pawłowska ze Studia AGA z Centrum Kulturalnego w Przemyślu, która zdobyła wyróżnienie, Zofia Czaja ze Studia AGA i Szkoły Podstawowej nr 14 w Przemyślu, która zdobyła III nagrodę oraz Weronika Białoń z Centrum Piosenki Dziecięcej przy SP nr 15 w Przemyślu, która również zdobyła III nagrodę.

W 2 kategorii wiekowej – I miejsce przypadło Julii Bilińskiej ze Szkoły Podstawowej w Olszanach, III miejsce Julii Bielańskiej ze studia Aga i Szkoły Podstawowej nr 14 w Przemyślu, wyróżnienia: Annie Buczko i Paulinie Osak z Klubu 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich w Przemyślu.

W 3 kategorii wiekowej- II miejsce zdobyła Katarzyna Kulpaczyńska ze Studia Aga z Centrum Kulturalnego w Przemyślu a wyróżnienia przypadły: Magdalenie Feduniewicz z Klubu 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich w Przemyślu

Annie Białoń z Centrum Piosenki Dziecięcej przy SP nr 15 w Przemyślu

Katarzynie Mielnikiewicz z I LO w Przemyślu.

W kategorii zespołów I nagrodę zdobyła grupa z Zespołu Szkół Muzycznych w Przemyślu a III nagrodę przyznano Zespołowi wokalnemu NUTKI z Klubu 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich w Przemyślu.

W przyszłym roku Festiwal zapowiada się jeszcze bardziej uroczyście ze względy na jubileusz 25-lecia tej imprezy.