Przemyślanin szefem Ruchu Narodowego na Podkarpaciu

20 września 2016

Przemyślanin Marek Kulpa został wybrany na prezesa zarządu regionalnego Ruchu Narodowego na Podkarpaciu.

W sobotę, 17 września, w Przemyślu podczas podkarpackiego zjazdu Ruchu Narodowego wybrano nowego prezesa zarządu regionalnego. Został nim dotychczasowy szef koła przemyskiego Marek Kulpa.

Do 3 grudnia, wtedy kiedy odbędzie się kongres Ruchu Narodowego w Warszawie chciałbym tutaj przyjrzeć się dotychczasowej działalności RN w terenie, spotkać się ze wszystkimi działaczami – powiedział w sobotę podczas konferencji prasowej M.Kulpa.

O głównych punktach programu Ruchu Narodowego mówił poseł na Sejm RP Robert Winnicki, to co nas odróżnia od PiS, to odmienne podejście w sprawach kwestii wschodniej. Uważamy, że Polska nie powinna się w żaden sposób angażować w konflikt ukraiński, powinna pilnować swoich ineteresów na wschodzie. Jesteśmy konsekwentnymi uniosceptykami, uważamy, że UE to organizm, który służy przede wszystkim polityce niemieckiej i który przeżył już swoje działanie.

Ruch Narodowy sprzeciwia się migracji islamskiej do Polski. W przeciwieństwie do krajów Europy zachodniej, Polska musi budować swoją tożsamość. Żeby zbudować gospodarkę musimy chronić własny handel, ziemię, a w obecnym kształcie Unii Europejskiej nie jest to możliwe, gdyż kolejne wprowadzane ustawy uderzają bardziej w polskich przedsiębiorców, rolników niż w cudzoziemców.

Jest to program, który staje się coraz bardziej aktualny i atrakcyjny, skierowany do wszystkich warstw społecznych. Jest to program niełatwych i tanich obietnic, ale wytężonej pracy, którą zorganizowany naród musi podjąć żeby osiągnąć sukces – argumentuje R.Winnicki.