Przemyślanie na Eurowizji??

12 lutego 2018

3 marca na antenie TVP1 odbędzie się koncert Krajowych Eliminacji Eurowizji 2018. W koncercie tym weźmie udział zespół Happy Prince, który tworzą dwaj przemyślanie: Jakub Prachowski i Tomasz Stawarz. Spotkali się po latach by skonfrontować swoje doświadczenia muzyczne. Proponowana przez nich piosenka jest częścią albumu, który już niebawem będziemy mogli posłuchać.

Kuba to wokalista zespołu Eden Express wraz z którym zwyciężył w konkursie na najlepszy zespół rockowy w Polsce „39 i pół decybela ponad normę” w 2009 r. Zespół koncertował na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, na Sopot TOPtrendy Festiwal, Vena Music Festival oraz w programie Kuby Wojewódzkiego. W duecie wraz z Sabiną Kurek-Delikat zaprezentował się w telewizyjnym show „Mam talent”. Wokalista jest laureatem Międzynarodowego Festiwalu Rzeszów Carpathia w latach 2011, 2012, 2013 oraz zdobywcą Grand Prix tego festiwalu w 2015r. Jakub jest autorem tekstów, kompozytorem i aranżerem.

Tomasz Stawarz to muzyk związany z przemyską sceną rockową i jazzową. Od najmłodszych lat szlifował swój warsztat z przemyskimi zespołami. W latach 2001-2002 współpracował z rzeszowskim zespołem Haratacze, z którym koncertował m.in. na Przystanku Woodstock. Po wyjeździe z Polski związał się na dwa lata z The Pakt – zespołem londyńskim i wraz z nimi nagrał singiel. Następne lata (2009-2017) to bardzo owocna współpraca z brytyjskim zespołem After The Ice, z którym nagrał E-pkę „Commence” oraz Thick Snow Magic. Zespół koncertował w całej Europie a jednym z ważniejszych występów był udział w prestiżowym South by West Festival w Austin w Texasie. Mogliśmy również podziwiać Londyński zespół na dwóch koncertach w Przemyślu. Tomek jest perkusistą ale z powodzeniem grywa również na innych instrumentach, komponuje i aranżuje.

Współpraca tych dwóch przyjaciół z pewnością odbije się głośnym echem wśród rosnącej rzeszy fanów przemyskiego duetu. Piosenka, którą wybrali do eurowizyjnych preselekcji nosi tytuł Don’t let go i w ciągu 2 dni osiągnęła wynik 11 tys. wyświetleń.  

https://www.youtube.com/watch?v=Xkx0Jn7ao5w 

Zachęcam do głosowania w czasie marcowego koncertu i trzymam mocno kciuki za chłopaków.

Agnieszka Marcińczak

Fot. Marcin Fiń