Przemyśl weźmie udział w Europejskich Dniach Dziedzictwa

27 sierpnia 2014

Podkarpacie już po raz kolejny włącza się w obchody Europejskich Dni Dziedzictwa. Promowanie dorobku naszej kultury odbędzie się również w Przemyślu.

Już po raz kolejny Podkarpacie włącza się w obchody Europejskich Dni Dziedzictwa. Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem „Dziedzictwo – źródło tożsamości”. Wrześniowe weekendy będą okazją do promowania dorobku naszej kultury.

W tym roku na Podkarpaciu w Europejskich Dniach Dziedzictwa udział wezmą : Muzeum Historii Miasta Przemyśla – Oddział Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej w Przemyślu, Muzeum Zamek w Łańcucie, Muzeum Okręgowe w Rzeszowie, Skansen Archeologiczny Karpacka Troja w Trzcinicy – Oddział Muzeum Podkarpackiego w Krośnie, Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku, Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie oraz ośrodki Kultury w Tyczynie.

Muzeum Historii Miasta Przemyśla, Rynek 9 weźmie udział w Europejskich Dniach Dziedzictwa w dniach 13-14 września. W ramach obchodów zaprezentowana zostanie Kolekcja Huculska Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej : wystawa Skarby Huculskie, prezentacja multimedialna, koncert muzyki huculskiej.