Przemyśl ma nowego wiceprezydenta

28 grudnia 2018

W dniu dzisiejszym Janusz Hamryszczak został odwołany ze stanowiska zastępcy prezydenta miasta. Z dniem 1 stycznia 2019 r. nowym wiceprezydentem Przemyśla będzie Bogusław Świeży.

W dniu dzisiejszym prezydent miasta Przemyśla Wojciech Bakun wydał zarządzenie w sprawie powołania z dniem 1 stycznia 2019 r. Bogusława Świeżego na stanowisko wiceprezydenta Przemyśla.

Bogusław Świeży ma 42 lata i jest rodowitym przemyślaninem. W 2003 r. ukończył Wydział Prawa Uniwersytetu Rzeszowskiego uzyskując tytuł magistra prawa. W latach 2003-2007 pracował jako dyrektor do spraw handlowych. We wrześniu 2008 r. rozpoczął pracę w firmie handlowej BOZ-3 na stanowisku kierowniczym, a od lipca 2014 pełnił w niej funkcję dyrektora zarządzającego spółką. Jako dyrektor firmy odpowiadał za tworzenie planów i strategii jej działania, a także za ich realizację, monitorowanie i analizę rynku, negocjowanie warunków współpracy i umów handlowych oraz zgodność działania spółki z obowiązującym prawem. Ukończył szkolenia i kursy z zakresu zarządzania, sprzedaży, negocjacji i relacji w biznesie, psychologii i rozwoju osobistego. Jego żona Ewa jest magistrem filologii polskiej. Ma córkę Amelię, która jest uczennicą szkoły podstawowej.

Również dzisiaj W.Bakun wydał drugie zarządzenie, którym odwołał ze stanowiska zastępcy prezydenta Janusza Hamryszczaka. Drugi zastępca prezydenta Grzegorz Hayder zrezygnował ze stanowiska jeszcze pod koniec kadencji poprzedniego włodarza R.Chomy.