Przemyśl ma najlepszą aplikację mobilną w Polsce i I miejsce w Mobile Trends Awards

14 lutego 2015

Przemyśl wygrał prestiżowy konkurs na najlepsze rozwiązania mobilne Mobile Trends Awards 2014. Zwycięstwo naszeamu miastu przyniosła aplikacja na telefony komórkowe „Mobilny Przemyśl”.

Przemyska aplikacja zwyciężyła w kategorii „Miasto z najlepszą stroną lub aplikacją mobilną”. Finał konkursu oraz wręczenie nagród miało miejsce 12 lutego 2015 roku w Krakowie. Jest to już czwarta edycja nagrody Mobile Trends Awards. Jest on przyznawana dla firm oraz instytucji oferujących rozwiązania w branży technologii mobilnych.  Przemyśl pokonał takich kontrkandydatów jak: Kołobrzeg, Karpacz, Ełk.

Aplikacja „Mobilny Przemyśl” jest częścią systemu informacji turystycznej na którą składa się również strona internetowa visit.przemysl.pl.  Jest uruchamiana na telefonach komórkowych z systemem Android. Daje turyście zwiedzającemu Przemyśl, możliwość zaplanowania sobie wycieczki po mieście, geolokalizując jego położenie i wskazując atrakcyjne obiekty turystyczne a także hotele i restauracje. Zastępuje także poniekąd przewodnika, udostępniając obszerne opisy zwiedzanych obiektów.