Przemyśl ma najlepszą aplikację mobilną w Polsce i I miejsce w Mobile Trends Awards

Przemyśl wygrał prestiżowy konkurs na najlepsze rozwiązania mobilne Mobile Trends Awards 2014. Zwycięstwo naszeamu miastu przyniosła aplikacja na telefony komórkowe „Mobilny Przemyśl”.

Przemyska aplikacja zwyciężyła w kategorii „Miasto z najlepszą stroną lub aplikacją mobilną”. Finał konkursu oraz wręczenie nagród miało miejsce 12 lutego 2015 roku w Krakowie. Jest to już czwarta edycja nagrody Mobile Trends Awards. Jest on przyznawana dla firm oraz instytucji oferujących rozwiązania w branży technologii mobilnych.  Przemyśl pokonał takich kontrkandydatów jak: Kołobrzeg, Karpacz, Ełk.

Aplikacja „Mobilny Przemyśl” jest częścią systemu informacji turystycznej na którą składa się również strona internetowa visit.przemysl.pl.  Jest uruchamiana na telefonach komórkowych z systemem Android. Daje turyście zwiedzającemu Przemyśl, możliwość zaplanowania sobie wycieczki po mieście, geolokalizując jego położenie i wskazując atrakcyjne obiekty turystyczne a także hotele i restauracje. Zastępuje także poniekąd przewodnika, udostępniając obszerne opisy zwiedzanych obiektów.