Przemyśl gospodarzem turnieju Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego

5 czerwca 2014

Już w najbliższą niedzielę, 8 maja w Przemyślu odbędzie się turniej eliminacyjny Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego. Na bocznym stadionie Polonii zostaną rozegrane cztery mecze, w których będziemy dopingować drużynę Przemyśl Bears.

Przemyska drużyna dzięki ostatnim swoim dwóm zwycięstwom zajmuje pierwsze miejsce w grupie.

Prezes KFA Przemyśl Bears Bartosz Wardęga podkreśla, że „Tegoroczna grupa jest zdecydowanie silniejsza od poprzedniej. Znalazły się w niej wszystkie zespoły z podium ubiegłorocznych rozgrywek. Dzięki wygranym z Rebels i Aviators z pewnością czujemy się komfortowo. Spotkanie z Zagłębiem to dla nas szansa na zrewanżowanie się za porażkę w finale. Znów własna publiczność, nasze boisko tym razem liczymy na inny wynik.”

Jako pierwsi o godz. 10 zmierzą się zawodnicy Silesia Rebels i Aviators Mielec. Następnie o godz. 11.40 zostanie rozegrany mecz przemyskich Niedźwiadków z Hutnikami. Drużyny, które w tych meczach okażą się najsłabsze staną do pojedynku między sobą o godz. 13.30 zaś najmocniejsi zmierzą się o 15.30. Wynik ostatniego spotkania zadecyduje o rozstawieniu w ćwierćfinałach, które odbędą się 29 czerwca w Warszawie.

Wszyscy chcący zapoznać się bliżej z futbolem amerykańskim będą mogli zrobić, udając się tuż obok boiska do miasteczka futbolowego.

W tym dniu Fundacja DKMS będzie rejestrować przyszłych dawców szpiku. Wszyscy chętni powinni zabrać ze sobą dowód osobisty.

PLAKAT2a