Przemyśl bez aquaparku, jest za to wodny plac zabaw. Od kilku dni już otwarty [Galeria zdjęć]

5 sierpnia 2015

Wodny plac zabaw dla dzieci otwarty. W tym roku korzystamy z niego za darmo. Pomimo pojedynczych głosów niezadowolenia przeważają te pozytywne.

Z przemyskiego wodnego placu zabaw dla dzieci można korzystać w poniedziałki, w godz.15-21, a w pozostałe dni od godz.9-21. W tym roku wstęp jest bezpłatny, ponieważ zaczęliśmy w połowie sezonu, z opóźnieniem w stosunku do pierwotnych planów. A poza tym chcemy zachęcić do korzystania z nowej atrakcji – mówi Witold Wołczyk, rzecznik UM.

Plac ma powierzchnię 440 m2, znajdujące się na nim urządzenia podzielone są na trzy grupy tematyczne : dla dzieci najmłodszych, strefę rodzinną i strefę nastolatków. Po zmroku plac wraz z urządzeniami jest podświetlany.

Przy placu znajduje się też budynek sanitarno-szatniowy, boisko do siatkówki i plac do badmintona.

Pierwsze głosy użytkowników, którzy tłumnie tam przybywają są zdecydowanie pozytywne. Mieszkańcy naszego miasta cieszą się, że powstało takie miejsce, które jest bezpieczną atrakcją dla najmłodszych. Wśród głosów krytyki przeważają te dotyczące zbyt małego obszaru, na którym można się rozłożyć z kocem oraz braku zacienionego miejsca. Póki co pojawiło się kilka parasolek, jednak to wciąż za mało przy takiej liczbie użytkowników obiektu. Zapytaliśmy więc Urząd Miasta czy kwestia ta zostanie w jakiś sposób rozwiązana. Oczywiście słuchamy takich uwag i z czasem zarządca obiektu, którym jest POSiR będzie uzupełniał ofertę o leżaki i parasole – dodaje W.Wołczyk. Te jednak będą wypożyczane odpłatnie.

Szkoda, że nikt odpowiednio wcześniej nie pomyślał o wydzieleniu jednak większej części zieleni z drzewami, które dawałaby możliwość schowania się przed promieniami słonecznymi.

Anna Fortuna

[Not a valid template]