Przemyski UKS Orlik zdobywcą Pucharu Polski w Piłce Nożnej Chłopców

29 sierpnia 2017

UKS Orlik Przemyśl został zdobywcą Pucharu Polski w Piłce Nożnej Chłopców w Kategorii U-8.

Podczas turnieju rozgrywanego na obiektach Pomorzanina Toruń piłkarze UKS Orlik Przemyśl stanęli na wysokości zadania i po rozegraniu siedmiu grupowych pojedynków z kompletem punktów zajęli pierwsze miejsce. Dzień następny miał pokazać czy już w fazie pucharowej ( przegrywający odpada) Przemyskie Orlątka dadzą sobie radę. W ćwierćfinale dość łatwo ograli 5-0 Gola Chełmża, ale w półfinale spotkali się z bardzo solidną ekipą z Fotball 4 Pro Bielsko Białą i po dramatycznym spotkaniu udało im się wygrać 2-1.

Warto zaznaczyć że na 2 minuty do końca przegrywaliśmy 0-1, emocje sięgnęły zenitu również na trybunach dochodziło do scen traumatycznych, ale na szczęście dla nas zakończone happy endem. Po niespełna godzinie przyszedł czas na wielki finał, w którym spotkaliśmy się z AS z Milicza. Zespół spod Wrocławia dominował zdecydowanie pod względem fizycznym nad zespołem z Przemyśla, ale po fantastycznym spotkaniu wygrywamy ten pojedynek 3-1 i przy ogromnym dopingu kibiców z Zakopanego odtańczyliśmy taniec zwycięstwa oraz obowiązkowo odśpiewaliśmy tradycyjnie: … ten puchar jest nasz , ten puchar nam się należy…– relacjonuje trener UKS Orlik Przemyśl Henryk Łaskarzewski.

Drużyna z Przemyśla zajmując I miejsce podczas rozgrywek otrzymała okazały puchar , medale okazjonalne, a dodatkowo każdy zawodnik plecak oraz torbę sportową.

UKS Orlik Przemyśl reprezentowali: Gracjan Młodziński (9 bramek), Karol Stecura (6 bramek ), Borys Makarowski (4 bramek ), Michał Cygan (4 bramek ), Marcin Baran (4 bramki ), Karol Fugowski ( 2 bramki ), Sebastian Pająk ( 1 bramka ), Oskar Sienkiewicz ( 1 bramka ) oraz Michał Góral i Bruno Makarowski . Trener zespołu Henryk Łaskarzewski, kierownik Maciej Makarowski .

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:
I UKS Orlik Przemyśl
II AS Milicz
III KS Zakopane
IV Football 4 Pro Bielsko-Biała
Nagrody indywidualne:
Wyróżnienie: Gracjan Młodziński – UKS Orlik Przemyśl
Wyróżnienie: Staś Ślimak – KS Zakopane
Wyróżnienie: Filip Puziuchowski – AS Milicz