Straż Miejska w Przemyślu organizatorem konkursu „Bezpieczna Szkoła”

18 czerwca 2014

 Na Zamku Kazimierzowskim, w Przemyślu odbył się XIII Finał Konkursu Profilaktycznego „Bezpieczna Szkoła”. Konkurs został zorganizowany przez przemyską Straż Miejską.

W trakcie konkursu uczniowie zapoznali się z zagrożeniami jakimi mogą się spotkać w trakcie zabawy czy też nauki, omówiono zagadnienia dotyczące przepisów ruchu drogowego, zasad udzielania pierwszej pomocy. Uczestnicy poznali również zasady udzialania pierwszej pomocy, omówiono niebezpieczeństwa wynikające ze spożywania alkoholu, palenia papierosów i używania narkotyków.

W konkursie brało udział 700 uczniów IV klas przemyskich szkół podstawowych. Pierwszy etap klasowy miał na celu wyłonienie trzyosobowej drużyny reprezentującej klasę w rywalizacji szkolnej. Najlepsza drużyna szkolna brała udział w półfinale, w którym wybierano pięć drużyn z dziesięciu przemyskich szkół, te zaś przeszły do finału konkursu.

Wyniki XIII Finału Konkursu Profilaktycznego „Bezpieczna Szkoła” :

I miejsce Szkoła Podstawowa nr 4,
II miejsce Szkoła Podstawowa nr 11,
III miejsce Szkoła Podstawowa nr 16,
IV miejsce Szkoła Podstawowa nr 15.

W finale konkursu wystąpiły solistki ze SP nr 11.

Nagrody konkursu ufundowali : Urząd Miejski w Przemyślu, Deichmann, Pizzeria La Bamba, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Przemyślu oraz przemyska Straż Miejska.

Finał konkursu wsparło Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK.