Platforma ujawnia swoich liderów w Przemyślu

24 września 2014

Przemyska Platforma Obywatelska rozpoczyna kampanię wyborczą. W powiecie przemyskim nie wystawi listy partyjnej, ale wesprze dwa komitety.

Przemyska Platforma Obywatelska rozpoczyna kampanię wyborczą, o czym poinformowali jej przedstawiciele podczas konferencji. Na stanowisko prezydenta jak już wiadomo od dłuższego czasu kandydował będzie Wojciech Błachowicz. Lekarz Maciej Lewicki oraz były przewodniczący Rady Miejskiej Jan Bartmiński w najbliższych wyborach będą startować do sejmiku wojewódzkiego. Liderami komitetu wyborczego Platformy w Przemyślu będą : Jerzy Krużel, Aleksandra Cikuj, Ewa Sawicka, Tomasz Schabowski, Grażyna Stojak, Maria Tucka, Wojciech Błachowicz, Józef Leja. Platforma nie wystawi za to listy partyjnej po za Przemyślem czyli w powiecie, wesprze tam za to dwa, jak na razie, tajemnicze komitety.

Konferencja była również okazją do wymienienia sukcesów Wojciecha Błachowicza, jakie odniósł będąc zastępcą prezydenta miasta (renowacja Zamku Kazimierzowskiego, modernizacja kompleksu byłego kasyna i budowa Biblioteki Miejskiej, uzbrojenie Strefy Ekonomicznej) . Nie obyło się bez przypomnienia, że to z winy Prezydenta Błachowicz musiał zwolnić się z pełnienia funkcji jego zastępcy..

Kandydat na prezydenta podczas spotkania skrytykował głosowanie do Budżetu Obywatelskiego. Jak powiedział W. Błachowicz projekty, które wygrały nie powinny w ogóle zostać dopuszczone do głosowania, gdyż ich realizacja, to obowiązek Urzędu Miasta. Jest on również przeciwny likwidacji Straży Miejskiej w Przemyślu, która jest potrzebną instytucją, jedynie powinna przejść małą reformę i bardziej skupić się na porządkowaniu i prewencji.