Przemyska Morawa promuje Morawę. Czy to ma sens?

18 lutego 2014

Siedemnastego lutego br. uczniowe II LO im.Kazimierza Morawskiego w Przemyślu na korytarzu swojej szkoły zorganizowali uroczysty happening.

Wydarzenie, to miało na celu podkreślenie wydania drugiego w tym roku numeru gazetki szkolnej „Morawa”. Podczas tego spotkania przy piosence „To Morawa!” w wykonaniu Konrada Szymańskiego rozprowadzano egzemplarze pisma.

Pierwsze wydanie gazetki datuje się na rok 1998, obecnie jest ona dostępna co drugi miesiąc. Na szczególną uwagę zasługuje fakt iż jest ona w pełni dziełem uczniów. Główną pieczę nad doborem artykułów od ubiegłego roku sprawuje Paweł Młynarski, pełniący funkcję redaktora naczelnego. Do ostatecznego wizerunku „Morawy” przyczyniają się również jego koledzy m.in. Artur Bocek – grafika, Piotr Gonera – przygotowanie do druku oraz fotografia, za którą odpowiedzialność ponosi Marta Leszczyńska. Cały zespół pracuje pod czujnym okiem pani mgr Moniki Maciewicz.

Czytając gazetkę każdy znajdzie w niej coś dla siebie, od newsów poprzez felietony, recenzje i wywiady. Początkujący dziennikarze nie boją się podejmować tematów z górnej półki, niekiedy nieco kontrowersyjnych, które niejednokrotnie są przyczyną małych nieporozumień oraz wyjaśnień u dyrekcji szkoły.

Ze względu na skromny budżet jakim dysponują uczniowie przemyska szkolna gazetka nie mogłaby się ukazywać gdyby nie pomoc finansowa z rady rodziców.

Jako koledzy z branży możemy śmiało powiedzieć, że jesteśmy dumni z inicjatywy oraz zaangażowania młodych ludzi, być może przyszłych dziennikarzy oraz trzymamy za nich kciuki życząc im dalszych sukcesów piśmienniczych.