Próbował przewieźć przez granicę amunicję

12 października 2018

Obywatel Ukrainy próbował przewieźć przez granicę amunicję. Mężczyznę zatrzymali funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej.

We wtorek, 9 października br. na polsko-ukraińskim przejściu granicznym Korczowa- Krakowiec, funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej, prowadząc działania  kontrolne w zakresie przeciwdziałania nielegalnemu przewozowi przez granicę broni i amunicji, wytypowali do kontroli wjeżdżającego do Polski mercedesa na polskich numerach rejestracyjnych. Pojazdem kierował 40-letni obywatel Ukrainy.

Podczas rewizji samochodu funkcjonariusze znaleźli w schowku oraz w kurtce kierowcy 30 sztuk amunicji o kalibrze 9 mm. Kierujący pojazdem nie zgłosił amunicji do kontroli, nie posiadał także wymaganych dokumentów uprawniających do jej legalnego przywozu na teren Polski.

Podejrzany o przemyt mężczyzna został przekazany wraz z wykrytym towarem policjantom z komisariatu w Radymnie, którzy prowadzą dalsze czynności w tej sprawie. Obywatel Ukrainy usłyszał zarzut nielegalnego posiadania amunicji.

Niespełna tydzień wcześniej, podczas kontroli autokaru jadącego z Ukrainy do Szczecina, funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej na terenie przejścia granicznego w Medyce, udaremnili obywatelowi Ukrainy przemyt kastetu.