Prawie 30 drużyn rywalizuje w III edycji Ligi Salezjańskiej

16 sierpnia 2016

Na początku sierpnia ruszyła III edycja Ligi Salezjańskiej. Bierze w niej udział prawie 30 zespołów.

Za nami już 1/3 rozgrywek III edycji Ligi Salezjańskiej. Po tych kilku spotkaniach już krystalizuje się kilka zespołów na faworyta rozgrywek. Równą formę prezentują poprzedni finaliści ligi w kategorii OPEN tj. Blok Team i Wesołe Pomidory, którzy bez problemu przebrnęli rozgrywki grupowe i z pierwszych miejsc weszli do dalszego etapu gry.

Przed nami dokończenie rozgrywek grupowych i rozpoczęcie rywalizacji 8 najlepszych zespołów. W klasyfikacji najlepszych strzelców prowadzi zdecydowanie z 10 bramki Widyński z Wesołych Pomidorów.
W rocznikach młodszych prowadzą Salos Przemyśl i Polonia Przemyśl 2005. W tej kategorii wiekowej bierze udział 10 zespołów. Po zakończonym etapie ligowym, najlepsze zespoły zagrają o miejsca w systemie pucharowym, który wyłoni zwycięzców. W lidze biorą udział również zespoły z powiatu przemyskiego i jarosławskiego. Najlepszym strzelcem w kategorii 2000 jest z 4 bramkami Kamil Zapotocki z Salos Przemyśl, a w grupie młodszej jest to kilku zawodników ex aequo z dwoma bramkami.

Na zakończenie ligi rozegrany zostanie turniej o Puchar Proboszcza parafii Św. Józefa, w którym udział wezmą : zwycięzca Ligi Salezjańskiej w kategorii OPEN, Zespół Samorządowców i Księży na czele z Biskupem Stanisławem Jamrozkiem.