Poważne uszkodzenie mostu Brama Przemyska

26 października 2018

Zmiana organizacji ruchu w rejonie Brama Przemyska potrwa jeszcze kilka dni. Utrudnienia związane są z poważnym uszkodzeniem mostu.

W dniu wczorajszym, w godzinach porannych Zarząd Dróg Miejskich w Przemyślu stwierdził powstały uskok na moście Brama Przemyska. Po wykonaniu przeglądu spodu konstrukcji ustalono, że uszkodzone jest łożysko. Podjęto w możliwie najszybszym czasie kroki zabezpieczające ten element.

– Zabezpieczenie polega na dociążeniu mostu, poprzez ustawienie w tym miejscu dwóch samochodów, które pozostaną tam prawdopodobnie do poniedziałku. Równoległe prowadzimy rozmowy i ściągamy tutaj wykonawcę mostu, ponieważ uszkodzony element jest jeszcze na gwarancji i w jej ramach zostanie naprawiony. – mówi dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Przemyślu Jacek Cielecki.

Roboty rozpoczną się już dzisiaj, popołudniu pracownicy zdemontują uszkodzone elementy. Zasadnicze prace prowadzone będą dopiero w poniedziałek. Do wtorku, a najpóźniej do środy mają zostać  zlikwidowane wszystkie utrudnienia.

– Gdybyśmy nie wyłapali tej awarii praktycznie od razu, groziłoby to wręcz katastrofą budowlaną. – dodaje J.Cielecki.

Z uwagi na zagrożenie bezpieczeństwa w odbywającym się ruchu konieczne było wyłączenie dwóch pasów ruchu kołowego. Dodatkowo zostały wprowadzone ograniczenia w ruchu samochodów ciężarowych, które przez kolejnych kilka dni muszą korzystać z pozostałych dwóch mostów.

Fot. ZDM w Przemyślu