Półkolonia w przemyskim MDK-u [galeria]

11 lipca 2014

W pierwszym tygodniu wakacji przemyskie dzieci miały okazję uczestniczyć w półkolonii zorganizowanej przez Młodzieżowy Dom Kultury w Przemyślu. Ta forma spędzenia wolnego czasu z MDK-iem co roku cieszy się dużym zainteresowaniem.

Dzięki dokładnie zaplanowanemu programowi przez nauczycieli, dzieci biorące udział w półkolonii w MDK-u w Przemyślu nie mogły narzekać na nudę. W trakcie tych pięciu dni najmłodsi uczestniczyli m.in.: w zajęciach artystycznych i sportowych, w zajęciach na basenie, w seansie kinowym oraz w wyjściu do sali zabaw. Mieli również okazję objrzeć spektakl przemyskiej grupy teatralnej S.A.N.

W ramach udziału przemyskiego MDK-u w ogólnopolskim programie BezpieczneWakacje.pl, dzieci odwiedzili funkcjonariusze Straży Miejskiej, którzy przeprowadzili prelekcję oraz obdarowali uczestników drobnymi gadżetami. Przeprowadzono również konkurs plastyczny, a autorzy najciekawszych prac otrzymali nagrody ufundowane przez Komendanta Straży Miejskiej. W trakcie tego spotkania koloniści obejrzeli prezentację na temat zagrożeń związanych z wypoczynkiem i podróżami.

W ostatni wspólnie spędzany dzień uczestnicy półkolonii zwiedzili teren Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej.

Całość zakończyło ognisko.

Młodzieżowy Dom Kultury w Przemyślu organizuje półkolonie dwa razy w ciągu roku, najbliższa będzie podczas ferii zimowych.