Pogranicznicy wzięli udział w Maratonie Rowerowym Twierdzy Przemyśl

7 maja 2014

W sobotę odbył się Maraton Rowerowy Twierdzy Przemyśl zorganizowany przez przemyski Urząd Miasta oraz Przemyskie Towarzystwo Cyklistów. Wzięło w nim udział 18 funkcjonariuszy Straży Granicznej.

W tegorocznym, już 9 maratonie wystartowało prawie 500 zawodników w tym 50 dzieci. Drugi rok z rzędu przemyskie zawody zaliczono do serii wyścigów wchodzących do edycji „Cyklokarpaty 2014”.

Organizatorzy wyścigu przygotowali specjalnie dwie dodatkowe klasyfikacje dla zawodników SG, indywidualną i drużynową, w ramach których zostały rozegrane Mistrzostwa BiOSG w Kolarstwie Górskim.

Funkcjonariusze SG startowali na tzw. trasie mega, o długości 43 km. W klasyfikacji indywidualnej pierwsze miejsce zajął chor. SG Marcin Kobak z Placówki SG w Czarnej Górnej, miejsce drugie por. SG Tomasz Szeremeta z Wojtkowej, trzecie miejsce st. chor. szt. SG Witold Korab z Przemyśla.

W klasyfikacji ogólnej na pierwszym miejscu znalazła się Placówka SG w Czarnej Górnej, na drugim Placówka SG w Medyce, a na miejscu trzecim Komenda Bieszczadzkiego Oddziału SG.