Podróżnik i fotograf Marcin Kydryński odwiedzi Przemyśl. Zapraszamy na spotkanie w bibliotece miejskiej

13/01/2017
3997 Views

Przemyska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie z Marcinem Kydryńskim, radiowcem, podróżnikiem, fotografem, organizatorem koncertów i festiwali oraz reporterem, autorem książki “Biel. Notatki z Afryki”.

Marcin Kydryński od 1989 roku pracuje w radiowej Trójce, a jego audycja Siesta została jedną z najpopularniejszych w historii stacji. Od 1992 roku podróżuje po Afryce. Publikował m.in. w “National Geographic”, obecnie jego reportaże ukazują się głównie w “Vivie” i w “Kontynentach”. Od 2010 roku prowadzi ekspedycje fotograficzne i warsztaty, głównie w krajach afrykańskich, m.in. dwukrotnie w Namibii, w RPA, Mozambiku, Swazilandzie, Rwandzie, Ugandzie i Tanzanii.
Dla swojej żony, Anny Marii Jopek napisał kilkadziesiąt piosenek i wspólnie z nią wyprodukował kilkanaście płyt, z których większość uzyskała miano Złotej lub Platynowej. Wśród nich znalazł się także słynny album „Upojenie”.

Od 2011 roku M.Kydryński prowadzi w Gdańsku Siesta Festival, a także serie koncertów w całej Polsce, które nawiązują do jego trójkowych audycji. Coroczne płyty „Siesta” stają się regularnie bestsellerami, lądując na pierwszych miejscach Olisu.
Autor książek: „Upadek jest Formą Lotu: Metro Na Broadwayu” (1993), „Chwila Przed Zmierzchem” (1996) i uhonorowanej nagrodą im. Arkadego Fiedlera „Pod Słońce” (1999). W 2013 roku National Geographic opublikował książkę-album Marcina Kydryńskiego: „Lizbona. Muzyka Moich Ulic”. Marcin został uhonorowany medalem „Ordem de Merito” przez prezydenta Portugalii, za promocję muzyki tego kraju.
W 2016 roku nakładem wydawnictwa Edipresse ukazała się książka Marcina Kydryńskiego: „Biel. Notatki z Afryki”. Jest to blisko 700 stronicowy tom podsumowujący doświadczenia autora po 25 latach na kontynencie. 21 rozdziałów, 150 fotografii, w tym wiele do tej pory nie publikowanych – „To właściwie życie całe” – mówi autor.

Spotkanie z Marcinek Kydryńskim odbędzie się w dniu 19 stycznia, o godz.18, w Czytelni Głównej Przemyskiej Biblioteki Publicznej.

fot. Wikimedia Commons

 

Inne wiadomości

Internet nie wybacza. Burza po wpisie marszałka Ortyla.
Wiadomości
606 views
Wiadomości
606 views

Internet nie wybacza. Burza po wpisie marszałka Ortyla.

adm - 16/02/2019

Jednym z ulubionych tematów internautów w Polsce są  tzw. „wrzutki” zdjęć jedzenia w publicznych szpitalach. Na podobny pomysł wpadł Dariusz…

Niedopuszczalny stan czystości miejskich chodników
Wiadomości
575 views
Wiadomości
575 views

Niedopuszczalny stan czystości miejskich chodników

adm - 16/02/2019

Otrzymaliśmy sygnał wraz ze zdjęciami od czytelnika dotyczący czystości chodników w ścisłym centrum miasta. Zdjęcia zostały wykonane w ostatnią niedzielę.…

Harrison Ford też tak zaczynał. Zostań statystą.
Wiadomości
1373 views
Wiadomości
1373 views

Harrison Ford też tak zaczynał. Zostań statystą.

adm - 15/02/2019

W Przemyślu odbędzie się casting na statystów do filmu „Ziuk. Młody Piłsudski’’, który jest realizowany przez telewizję publiczną. Producenci poszukują…