Po raz trzeci w Przemyślu odbył się Test Coopera [galeria zdjęć]

1 czerwca 2016

UKS Gladiator działający przy SOSW nr 1 w Przemyślu już po raz trzeci zorganizował Test Coopera. Impreza z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. W tegorocznej edycji udział wzięło prawie 500 osób.

„Pobiegnij z Gladiatorem – Test Coopera”, to impreza, która w Przemyślu odbyła się po raz trzeci. Pierwsza edycja miała charakter wewnątrz szkolny i wzięło w niej udział 60 zawodników. W roku ubiegłym organizatorzy postanowili wyjść na zewnątrz i zaprosili wszystkie szkoły i przedszkola z naszego miasta, w efekcie czego do testu zgłosiło się ponad 320 osób. W tym roku liczba startujących wzrosła do prawie 500 osób.

W teście Coopera udział mógł wziąć każdy, w ciągu 12 minut zawodnicy w poszczególnych grupach wiekowych próbowali pokonać jak największy dystans. Swoich sił spróbowali reprezentanci : Przedszkola Omnibusek, Przedszkola Kraina Odkrywców, Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia w Przemyślu, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach, Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Przemyślu, Zespołu Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych w Przemyślu, Niepublicznego Gimnazjum im. H. Modrzejewskiej w Przemyślu, Niepublicznej SP nr 1 w Przemyślu, Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Przemyślu, SP nr 11 w Przemyślu, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Przemyślu, I LO, ZSEiO, Izby Celnej w Przemyślu, Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Przemyślu, Przemyskiego Uniwersytetu III wieku, Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu.

Imprezę swoją pomocą wspierali już po raz kolejny wolontariusze z ZSEiO i I LO. Test Coopera rozgrywany jest w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich.

Test Coopera został opracowany przez amerykańskiego lekarza na potrzeby armii USA w 1968 r.

Anna Fortuna

no images were found