Platforma Obywatelska opuszcza koalicję z Regia Civitas

20 maja 2014

To co jeszcze do niedawna było tylko przypuszczeniem teraz stało się faktem, koalicja Platformy Obywatelskiej z Regia Civitas rozpadła się. Za ten stan rzeczy PO obwinia prezydenta Przemyśla Roberta Chomę.

Jak twierdzi Błachowicz podjęte w ostatnim czasie decyzje przez prezydenta i radnych Regia Civitas jakimi było odwołanie zastępcy prezydenta Wojciecha Błachowicza oraz przewodniczącego Rady Miejskiej Jana Bartmińskiego było konsekwencją wcześniejszych nieformalnych działań RC i PiS. Spowodowały one złamanie umowy koalicyjnej w jej najważniejszych punktach.

Działania prezydenta Chomy, Piotr Tomański z PO porównuje do działań Putina. Prezydent oczyszcza sobie pole przed kolejnymi wyborami pozbawiając się partnera rządzącego w kraju. Brak koalicji w radzie odbije się niekorzystnie na rządzeniu miastem.

Wspólne działania przez ostatnie 3,5 roku były dobrem czasem dla Przemyśla, udało się wiele zrobić dla miasta. Działania PO przyczyniły się do zdobycia sporych środków finansowych z budżetu państwa. Jak podkreśla PO pomimo braku koalicji ugrupowanie wciąż będzie wspierać zadania sprzyjające miastu.

O godzinie 12 zaczyna się w tej sprawie konferencja prasowa Roberta Chomy.