„Piłkarskie wtorki” już za nami

28 sierpnia 2014

We wtorek, 26 sierpnia w Przemyślu odbył się finał IV edycji „Piłkarskich wtorków”. W całym turnieju wzięło udział ponad 900 uczestników.

IV Piłkarskie wtorki”, to przede wszystkim dobra zabawa dla wszystkich uczestników. Współpraca, odpowiedzialność w zespole, szacunek dla kolegów i przeciwników oraz zdrowa rywalizacja – to cechy, które same w sobie są wartością
bezcenną. Ponad 900 uczestników, setki meczów i bramek oraz niezliczona ilość emocji. To wszystko w tym roku stało się dziełem uczestników „Piłkarskich Wtorków”.

W finale, który odbył się 26 sierpnia br. w kategorii szkół podstawowych zwyciężyła drużyna SMS Mościska. Drugie miejsce zajęła drużyna MKS Polonia, na trzecim miejscu uplasowała się drużyna AC Przeworsk. Miejsce poza podium przypadło drużynie BKS Leśnik Bircza. W kategorii szkół gimnazjalnych zwyciężyła drużyna Mongolskich Przemytników. Drugie miejsce zajęła drużyna FC Agenci, na trzecim miejscu uplasowała się drużyna Kiwi Team Czwartą lokatę zajęła drużyna UKS Olimp Stubno. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyła drużyna UKS Trójczyce, w finale pokonała drużynę FC Przemyśl. Miejsce na trzecim stopniu podium zapewniła sobie drużyna Wyjazd z budowy pokonując w małym finale drużynę Reprezentacja Orlika. W kategorii dziewcząt pierwsze miejsce zajęła drużyna UKS. Ujkowice, drugie miejsce zajęła drużyna UKS 5.

W plebiscycie ogłoszonym na facebooku na najlepszego zawodnika IV edycji Piłkarskich wtorków zwyciężyła Ewelina Wesołowska z liczbą 148 „lajków” , drugie miejsce zajął Remigiusz Błahuciak, na którego „zalajkowało” 128 osób, trzecie miejsce zdobyła Karolina Wilowska z liczbą 42 głosów.

Honorowy patronat nad imprezą objęli: Andrzej Biernat, Minister Sportu i Turystyki, Marek Rząsa, Poseł na Sejm RP, Władysław Ortyl, Marszałek Województwa Podkarpackiego Robert Choma Prezydent Miasta Przemyśla, Maria Dubrawska – Lichtarska, Burmistrz Przeworska, Wiesław Pirożek, Burmistrz Miasta Radymno oraz wójtowie gmin: Bircza, Fredropol, Dubiecko oraz Orły.

Organizatorzy: Klub Uczelniany AZS Kolegium Nauczycielskiego w Przemyślu.
Sponsorzy: Marek Rząsa Poseł na Sejm RP, Gmina Miejska Przemyśl, JacekWojtas Podkarpacki Kurator Oświaty, Aleksander Baczyk Firma Piotruś Pań, Marian Szeliga Właściciel Gospodarstwa Sadowniczego w Żurawicy, Rafineria Nafty Jedlicze S.A., Oddział PGNiG Sanok, Konsorcjum Olejów Przepracowanych Organizacja odzysku S.A. Jedlicze, Nowy Styl Group, Mariusz Franków Firma Eurobus, Firma Euroterm, MPEC Przemyśl, PGM Przemyśl, PWiK Przemyśl, PGK.