Pięciu zawodników z przemyskiego Gladiatora powołano do kadry Podkarpacia na XI Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych

23/03/2018
1242 Views

Aż pięciu zawodników z Gladiatora, który działa przy Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym Nr 1 w Przemyślu zostało wylosowanych do kadry Podkarpacia na XI Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych. Igrzyska odbędą się w czerwcu na Śląsku (Katowice, Chorzów Mikołów).


Ranga zawodów jest porównywalna z Mistrzostwami Polski dla osób pełnosprawnych.
Przemyśl oraz całe województwo Podkarpackie reprezentować będą:
1. Piotr Wojdyła (bocce)
2. Kamila Guziec (bocce)
3. Krzysztof Czajka (kolarstwo)
4. Łukasz Zaleski (kolarstwo)
5. Mateusz Fejdasz (pływanie)

Jest to pierwsza tak liczna grupa zawodników z Przemyśla, której udało się zakwalifikować na zawody tej rangi. Niemal wszyscy to uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego Nr 1, a ich trenerzy to nauczyciele wychowania fizycznego z powyższej placówki – Tomasz Bandrowicz (bocce) i Piotr Pająk (kolarstwo i pływanie). Tym większy jest to sukces, że udział w zawodach na śląsku daje szanse na powołanie do kadry Polski Olimpiad Specjalnych na Letnie Światowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych, które odbędą się w Abu Dhabi (Emiraty Arabskie) w 2019 r. Warunkiem jest zdobycie złotego medalu w swojej konkurencji oraz odrobina szczęścia podczas losowania.

To nie koniec dobrych wiadomości. Powołania dostali również wyżej wymienieni trenerzy: Piotr Pająk obejmie funkcję trenera Kadry Podkarpacia w kolarstwie, a Tomasz Bandrowicz już po raz czwarty poproszony został o objęcie funkcji delegata technicznego bocce.

Do dnia zawodów lista startujących jest cały czas otwarta. Mamy także kilku Gladiatorów, którzy znajdują się na liście rezerwowej. Warunkiem ich uczestnictwa jest np. jakiś przypadek losowy (kontuzja, choroba, itp.), która spowoduje, że zawodnik ze składu podstawowego nie będzie mógł wziąć udział w zawodach. Oczywiście nie życzę nikomu takiego pecha, bo wiem po swoich zawodnikach jak ciężką pracą wywalczyli sobie te miejsca – tłumaczy Tomasz Bandrowicz.

Gladiator Przemyśl to klub działający przy Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym Nr 1 w Przemyślu. Jego zawodnikami są tylko osoby niepełnosprawne intelektualnie. Klub rywalizuje w zawodach organizowanych przez Olimpiady Specjalne Polska na różnych szczeblach (wojewódzkie, ogólnopolskie). Jest również pomysłodawcą i organizatorem wielu własnych imprez o charakterze sportowo integracyjnym – „Pobiegnij z Gladiatorem Test Coopera” czy „Integracyjna Olimpiada Sportowa”.

Na co dzień zawodnicy trenują w sekcjach: bocce, bowling, badminton, lekkoatletyka, kolarstwo i pływanie. Udział w treningach jest bezpłatny.


Inne wiadomości

Przemyśl uczcił Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa na Wołyniu i Małopolsce Wschodniej
Przemyśl
690 views
Przemyśl
690 views

Przemyśl uczcił Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa na Wołyniu i Małopolsce Wschodniej

af - 16/07/2018

Jedynastego lipca, w Przemyślu odbyły się obchody upamiętniające Krwawą Niedzielę. Uroczystości związane z Dniem Pamięci Ofiar Ludobójstwa na Wołyniu i…

Komunikat Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Przemyślu
Przemyśl
960 views
Przemyśl
960 views

Komunikat Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Przemyślu

af - 16/07/2018

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Przemyślu informuje o mogących wystąpić zakłóceniach w pracy sieci wodociągowej oraz okresowych spadkach ciśnienia. Przedsiębiorstwo…

Mieszkaniec Przemyśla uciekał ze skradzionym kartonem papierosów
Przemyśl
414 views
Przemyśl
414 views

Mieszkaniec Przemyśla uciekał ze skradzionym kartonem papierosów

af - 16/07/2018

40-letni mieszkaniec Przemyśla ukradł karton papierosów. Został zatrzymany przez policjantów, gdy uciekał. W dniu 12 lipca, około godz. 8, w…