Otwarty dzień w przemyskiej PWSW [Galeria zdjęć]

12 grudnia 2016

W dniu 8 grudnia, w Państwowej Wyższej Szkole Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu odbył się Dzień Wykładów i Warsztatów Otwartych. Wzięło w nim udział około 400 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjalnych z Przemyśla oraz z powiatu przemyskiego, a także z Jarosławia.

To już szósta edycja Dnia Wykładów Otwartych na PWSW, tym razem imprezę tą poszerzono dodatkowo o warsztaty. Podczas tych spotkań przemyska uczelnia może podzielić się z innymi swoją wiedzą, doświadczeniem, a także zaprezentować swoją ofertę edukacyjną. Podobnie jak i poprzednim edycjom, tak i tej towarzyszyły konkursy i quizy.

Jest to impreza adresowana do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, z którymi współpracujemy. Jest to pewna forma promocji naszej uczelni, zwłaszcza w momencie kiedy przechodzimy na profil praktyczny ta współpraca ze szkołami jest dla nas najistotniejszym elementem docierania z ofertą kształcenia do młodych ludzi. Od obecnego roku akademickiego, wszystkie 13 kierunków naszej uczelni przestawiło się z profilu ogólnoakademickiego na profil praktyczny. Z jestem strony obliguje nas to, a z drugiej motywuje do podjęcia zdecydowanie mocniejszej współpracy z naszym otoczeniem gospodarczym i społeczno-kulturowym. Chodzi nam tutaj przede wszystkim o współpracę z firmami i instytucjami, w których nasi studenci mogą odbywać praktyki – powiedział prorektor ds. rozwoju i współpracy PWSW dr Sławomir Solecki.

no images were found