Otwarcie Wystawy Ewy Wolak na przemyskim Zamku Kazimierzowskim [film i galeria zdjęć]

1 września 2015

Otwarto wystawę malarską prac naszej redakcyjnej koleżanki Ewy Wolak. Zapraszamy serdecznie do obejrzenia jej obrazów, które do 13 września są udostępnione na Zamku Kazimierzowskim w „Galerii Debiuty”.

W minioną sobotę, na Zamku Kazimierzowskim w „Galerii Debiuty” odbył się wernisaż prac malarskich naszej redakcyjnej koleżanki Ewy Wolak. Wystawa ta jest jej drugą indywidualną, pierwsza miała miejsce w słowackim Brehovie.

Ewa Wolak sztuką interesuje się odkąd pamięta, jednak swych sił w niej próbuje od stosunkowo niedawna, bo zaledwie od pięciu lat. Pomimo tak krótkiego czasu udało jej się już zdobyć tegoroczną III Nagrodę na XII Wojewódzkiej Wystawie Malarstwa Nieprofesjonalnego w Rzeszowie oraz kilka wyróżnień, na takich imprezach malarskich jak: V Regionalny Przegląd Plastyki Nieprofesjonalnej w 2012 roku, XI Wojewódzka Wystawa Malarstwa Nieprofesjonalnego w 2013 roku, XVI Wojewódzka Wystawa Akwareli im. Strońskiego w 2014 roku.

Od roku 2012 E.Wolak należy do przemyskiego Klubu Plastyka Nieprofesjonalnego. Malując próbuje różnych technik, takich jak olej, akryl, akwarela, grafika, pastele, rysunek. Inspiracji poszukuje nie tylko w krajobrazie, ale także wśród najbliższych jej osób.

Zawsze chciałam portretować ludzi i ich emocje. Pragnę by pozwolili mi zaglądnąć na ułamek sekundy do ich duszy i utrwalić ten stan. Mój ciepły stosunek do portretowanych osób jest odzwierciedleniem mieszkających we mnie emocji : miłości do ludzi, radości, smutku i nostalgii – o swojej sztuce opowiada przemyska artystka.

Tekst i zdjęcia: Anna Fortuna
Film: TVPodkarpacka

Galerię zdjęć Ewy Wolak znajdziecie na jej stronie autorskiej: ewawolak.com.pl

no images were found