Okradli karetkę w Przemyślu. Pomóż schwytać złodziei

27 marca 2014

Jak bardzo trzeba być zdeprawowanym by okraść karetkę? Zastanawiają się nad tym wolontariusze z Grupy Ratownictwa Medycznego w Przemyślu i Jarosławiu. W nocy z 19 na 20 marca nieznany sprawca okradł karetkę stojącą przy ulicy Tarnawskiego.

Wśród skradzionych materiałów medycznych są m.in.: glukometry i pulso – oksymetry. Na szczęście nie było w niej leków ani specjalistycznego sprzętu, gdyż te przechowuje się w siedzibie by nie uległy warunkom atmosferycznym jakie znajdują się na zewnątrz pojazdu.

Ratownicy należący do tej grupy, to wolontariusze, od początku ich istnienia nie otrzymywali oni żadnego wynagrodzenia za pracę, a wszystkie pieniądze były inwestowane w zakup profesjonalnego sprzętu do ratowania ludzkiego życia i zdrowia.

Grupa ta zajmuje się między innymi szkoleniami z pierwszej pomocy i zabezpieczeniami imprez.

W chwili obecnej ich działalność będzie możliwa tylko dzięki uprzejmości Centrum Ratownictwa Medycznego Jerzego Tarkowskiego, które udostępniło im swój sprzęt.

Wszystkie osoby, które widziały lub posiadają jakiekolwiek informacje na temat sprzętu medycznego na sprzedaż, proszone są o kontakt z policją pod nr 997 lub 16 677 33 10.