„Od dzwonka Do dzwonka” – audycja radiowa uczniów II LO w Przemyślu
Na co dzień łączy ich klasa o profilu medialnym, poza nią liczne projekty, w których biorą udział. Kolejnym z nich są audycje radiowe.
Kaja Figlarska, Jan Karp, Michał Kulpaczyński, Adrian Bednarczyk, Ewelina Chomeniuk, Wiktoria Cwynar, to uczniowie klasy o profilu medialnym. Poza lekcjami tworzą zgraną grupę z pasjami i energią do działania. Udzielają się w licznych konkursach i projektach, do udziału w których zachęca ich nauczyciel II LO Rafał Paśko. Po grupie teatralnej przyszedł teraz czas na kolejny krok, którym są internetowe audycje radiowe.
– Był to pomysł pana Rafała Paśko, a tak się składa, że lubimy jego inicjatywy i z chęcią bierzemy w nich udział. Ma on duży wpływ na naszą klasę. Jest to nauczyciel z pasją, jego energia i zaangażowanie powoduje, że już nie potrzebujemy dodatkowych bodźców do działania. – mówi Kaja Figlarska.
– Nasza przygoda zaczęła się od prezentu podarowanego nam przez św. Mikołaja (w postaci rady rodziców), był to mikrofon studyjny. Posiadaliśmy już jeden, ale aby móc w pełni stworzyć formułę radiową potrzebny był drugi. – opowiada Adrian Bednarczyk.
Audycje trwają nie dłużej jak 20 min., stąd też ich nazwa „Od dzwonka do dzwonka”. Temat pierwszego nagrania dotyczył tego „Kim był święty Mikołaj?”. Słuchowisko spotkało się z dużym odzewem absolwentów II LO, którzy gratulowali pomysłu swoim młodszym kolegom.
Autorzy audycji chcieliby aby nie dotyczyły one szkoły samej w sobie, a bardziej skupiły się na tym „kim są” jej uczniowie, jakie mają pasje, czym zajmują się poza murami II LO.
– Dostaliśmy bardzo dużą wolność w kwestii doboru tematów. W naszej szkole jest dużo osób, które mają ukryte talenty, o których mało kto wie więc chcielibyśmy o nich porozmawiać i przedstawić je szerszej publiczności. – dodaje Adrian.
Podczas kolejnego nagrania, jego autorzy gościli w swoim studiu pięć wyjątkowych dziewczyn z klasy medycznej, które wspólnymi siłami stworzyły fantastyczny projekt społeczny „Homines” skupiający się na naszych czworonożnych przyjaciołach.
Autorzy słuchowiska chcieliby aby audycje pojawiały się raz w tygodniu warto więc śledzić ich poczynania i dopingować w tym co robią.