Nowi funkcjonariusze wstąpili w szeregi Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej [Galeria zdjęć]

28 czerwca 2017

20 nowych funkcjonariuszy wstąpiło w szeregi Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. Wyłoniono ich z 600 kandydatów.

W dniu dzisiejszym w Komendzie Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu, przy obelisku upamiętniającym patrona Oddziału – gen.bryg. Jana Tomasza Gorzechowskiego odbyło się uroczyste ślubowanie 20 nowych funkcjonariuszy Straży Granicznej. Ślubowanie odebrał komendant Oddziału płk SG Robert Rogoz, który oficjalnie przywitał nowych funkcjonariuszy w szeregach jednostki.

Po bardzo trudnym procesie naboru, spośród 600 kandydatów wyłoniliśmy 20 najlepszych funkcjonariuszy, którzy będą służyć w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej. Rota ślubowania mimo, że zmieniają się czasy ma swój wyjątkowy charakter. Ślubujecie realizację swoich zadań służbowych m.in. z naruszeniem życia. Jestem pewny, że wasz wybór wstąpienia do Straży Granicznej był świadomy i to co będzie ślubować głęboko zapadnie w waszych sercach. Mamy teraz bardzo trudne czasy, kilka zbrojnych konfliktów na świecie, w tym ten tutaj obok nas, na Ukrainie, migracja, która zalewa Unię Europejską. Nasza rola jest wyjątkowa, ale Straż Graniczna to tylko nazwa, natomiast takie osoby jak wy są przyszłością tej formacji. Życzę wam dużo wytrwałości, tego żebyście zawsze byli wierni rocie ślubowania.– powiedział komendant BiOSG płk SG Robert Rogoz.

Przy ślubowaniu obecna była kadra kierownicza i funkcjonariusze BiOSG oraz rodziny i bliscy nowo przyjętych strażników granicznych.

Teraz nowi funkcjonariusze od 3 lipca rozpoczną szkolenie podstawowe w Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu. Po pozytywnym zaliczeniu egzaminów zostaną skierowani na szkolenie przygotowujące ich do uzyskania pierwszego stopnia w korpusie podoficerów, a następnie rozpoczną służbę w przejściach granicznych i na zielonej granicy w Bieszczadzkim OSG. Podczas szkolenia czekają ich również praktyki w bezpośredniej ochronie granicy.

W tym roku w szeregi Bieszczadzkiego OSG ma zostać przyjętych 55 nowych funkcjonariuszy.

Anna Fortuna

no images were found