Nowe boiska do siatkówki plażowej już gotowe

7 sierpnia 2017

W okolicach kładki pieszo-rowerowej przy Wybrzeżu Marszałka J.Piłsudskiego powstały dwa boiska do piłki plażowej. W dniach 19-20 sierpnia br. odbędą się na nich I Mistrzostwa Polski w Siatkówce Plażowej służb mundurowych.
Wnioskodawcą budowy nowych boisk było Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA, które jest organizatorem corocznego turnieju siatkowej piłki plażowej, dotychczas odbywającego się na osiedlu Kmiecie. Z uwagi na oddalenie tego miejsca oraz potrzebę odpowiedniego standardu boisk aby rozgrywki te mogły być nadal organizowane Urząd Miejski w Przemyślu przychylił się do wniosku.
W ramach zadania inwestycyjnego wykonano dwa boiska do piłki siatkowej o powierzchni piaskowej o wymiarach 16×8 m. W budżecie miejskim na ten cel zarezerwowano kwotę 50 tys. zł.
Miasto boiska kosztowały 38 tysięcy zł, Straż Graniczna w ramach porozumienia sfinansowała kruszywo na podbudowę i piasek. – wyjaśnia rzecznik przemyskiego magistratu Witold Wołczyk.
W dniach 19 i 20 sierpnia br. na nowo wybudowanych boiskach rozegrane zostaną O Mistrzostwa Polski w Siatkówce Plażowej – Twierdza Przemyśl. W rywalizacji zmierzą się 32 zespoły. Dla kibiców przygotowano atrakcje, m.in. spotkanie z siatkarzami „Złotej Drużyny” Huberta Wagnera, spotkanie z prezesem PZPS, zabawy dla dzieci oraz losowanie nagród dla widzów.
Organizatorami mistrzostw są Regiony IPA: Bieszczadzki SG i Przemyski oraz Zarząd Oddziałowy NSZZ FSG BiOSG. W mistrzostwach udział biorą reprezentacje poszczególnych służb. Mogą w nich brać udział również drużyny na podstawie indywidualnych zgłoszeń. Łączna pula nagród wynosi 5.500 zł.
Wydarzenie swoim honorowym patronatem objęli: prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Jacek Kasprzyk, marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl, komendant wojewódzki Policji w Rzeszowie nadinspektor dr Krzysztof Pobuta, komendant Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej płk SG Robert Rogoz, prezydent Miasta Przemyśla Robert Choma, Starosta Przemyski Jan Pączek.