Niezwykłe muzyczne show w sali przemyskiego muzeum. Tylko dla widzów dorosłych

30 stycznia 2017

„Dancing. Magia Miłości” muzyczne show z finalistą The Voice of Poland już 11 lutego w sali Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej w sobotę. Spektakl tylko dla widzów dorosłych.

„Dancing. Magia miłości” to słowno-muzyczne show oparte o najpiękniejszą literaturę o miłości okresu XX-lecia międzywojennego oraz współczesne teksty. „Dancing. Magia miłości” to opowieść o pożądaniu, namiętności i utraconej miłości, zabarwiona nutą erotyzmu. Oniryczny spektakl przenosi widzów do salonu artystki z „Karnetu balowego” Marii Pawlikowskiej – Jasnorzewskiej, do którego dobiegają odgłosy muzyki i niekończącego się tańca singli i par. W roli głównej kobieta w wieku balzakowskim – przekwitła diva i ekscentryczna bywalczyni salonów słynnego Festiwalu Muzycznego w Łańcucie.

Inspiracją do stworzenia scenicznej kreacji Alicji Miss i odgrywanej przez nią postaci Białej Damy, stała się aktorka i silna kobieca osobowość Gabriela Kownacka – ekranowa „Gabi”, znana szerszej publiczności z roli Doroty w „Matkach, żonach i kochankach”. Alicja Miss mówi „swoim” tekstem pochodzącym z tomiku wierszy „Magiczne zwierzenia”, który traktuje o kobiecie poruszonej dotykiem anioła i wskazówką zegara. Towarzyszyć jej będzie czarny charakter, Mefisto, który stanie divie na drodze do miłości.

W spektaklu usłyszymy tango w autorskiej aranżacji Pawła Zagańczyka z Zagan Acoustic oraz piosenki na żywo w wykonaniu i z repertuaru Karola Dziedzica – finalisty V edycji The Voice of Poland i adepta krakowskiego Instytutu Sztuki Wokalnej z gościnnym udziałem Mike Okularczyka.

Premiera: 11 lutego 2017 (sobota) godz. 18:00, Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej

Muzyka: Paweł Zagańczyk / Zagan Acoustic
Obsada: Alicja Miss – Biała Dama, Tomir Mazur – Mefistofeles
oraz wokaliści: Karol Dziedzic – Czarny Anioł, Mike Okularczyk – Dobry Duch
Czas trwania spektaklu: 60 minut (bez przerwy).

Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasie Muzeum wtorek-sobota od 9:00 do 15:15 oraz PORT Przemyśl, Rynek 16 lub bezpośrednio przed spektaklem – ilość miejsc ograniczona.
rezerwacje biletów: edukacja@muzeum.przemysl.pl