Pomagał obcokrajowcom nielegalnie przekraczać granicę

23 lipca 2014

Zatrzymano mężczyznę, który organizował nielegalne przekroczenia granicy polsko – ukraińskiej. Podejrzany przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Funkcjonariusze SG z Krościenka wspólnie z pogranicznikami z Medyka zatrzymali 44 – letniego mężczyznę, który organizował nielegalne przekroczenia granicy polsko – ukraińskiej obywatelom Ukrainy.

Mężczyzna nieoficjalnie świadczył usługi przewozowe na trasie Ukraina – Czechy. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że zatrzymany pouczał obywateli Ukrainy posiadających polskie wizy z prawem do pracy jak podczas kontroli granicznej mają wprowadzać w błąd funkcjonariuszy SG. Obcokrajowcy chociaż planowali jechać do Czech mieli podawać jako cel swojej podróży Polskę.

Ustalono, że w ten sposób granicę przekroczyło 10 obcokrajowców. Cały proceder trwał od 2013 r, a od każdej osoby mężczyzna pobierał od 200 do 2000 zł.

W 17 lipca, funkcjonariusze SG posiadając nakaz prokuratora zatrzymali 44 – latka, kiedy próbował przekroczyć granicę w Medyce.

Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów i dobrowolnie poddał się karze łącznej jednego roku i 3 miesiące pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres trzech lat.