Przemyśl nagrodzony w dziedzinie kultury

28 czerwca 2014

Przemyski Teatr Fredreum oraz Klub Plastyka z Przemyśla nagrodzeni za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej. Zarząd Województwa Podkarpackiego już po raz 15 przyznał doroczne nagrody.

W dniu 26 czerwca Zarząd Województwa Podkarpackiego wręczył nagrody za całokształt działalności oraz za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. W tym roku przyznano 26 indywidualnych i 12 zbiorowych wyróżnień.

Nagrodę za całokształt działalności otrzymał Klub Plastyka Nieprofesjonalnego działającego przy Centrum Kulturalnym w Przemyślu, zaś za szczególne osiągnięcia nagrodzono Towarzystwo Dramatyczne im. A. Fredry „Fredreum” w Przemyślu.

Przyznane wyróżnienia są nagrodą za działania i inicjatywę kulturalną, ochronę dziedzictwa kultury w województwie oraz wspieranie i promocję twórczości, edukacji i oświaty kulturalnej.

Marszałek województwa docenił pasję i zaangażowanie w kulturę oraz dzielenie się nią z otoczeniem. Zarząd województwa stawia na kulturę doceniając jej walory dla promocji Podkarpacia.

Uroczystość uświetliły występy tegorocznych laureatów, fortepianowy Miry Opalińskiej oraz występ sanockiego zespołu wokalnego SOUL.

W tym roku na nagrody zarząd województwa przeznaczył 174 tys. zł, w tym 102 tys. zł na nagrody indywidualne i 72 tys. zł na zbiorowe.