Na Ukrainie doszło do zatruć po wypiciu podrobionego alkoholu

3 października 2016

Służba Celna ostrzega przed kupowaniem alkoholu pochodzącego z niewiadomych źródeł. W ostatnich dniach na Ukrainie doszło do zatruć i śmierci po spożyciu podrobionego alkoholu.

W związku z zaistniałymi przypadkami zatrucia i śmierci po spożyciu podrobionego alkoholu, jakie miały miejsce w ostatnich dniach na terytorium Ukrainy, Służba Celna przestrzega przed nabywaniem wszelkich wyrobów zawierających alkohol, pochodzących z niewiadomych źródeł, szczególnie oferowanych do sprzedaży na miejskich bazarach i targowiskach oraz w innych miejscach niż legalne placówki handlowe.

Nielegalny alkohol sprzedawany jest głównie w butelkach plastikowych (zwyczajowo wykorzystywanych, jako opakowania jednostkowe oleju spożywczego), ale i w butelkach szklanych po wódkach różnych marek polskich i zagranicznych. Opakowania zwykle nie posiadają zabezpieczeń w postaci banderol akcyzowych.

O zauważeniu prób sprzedaży takich wyrobów należy niezwłocznie poinformować najbliższy urząd celny, komisariat policji lub posterunek Straży Granicznej.

Telefon interwencyjny Służby Celnej: 800-060-000;

e-mail:  powiadom-clo@mofnet.gov.pl

Zgłoszenia w Izbie Celnej w Przemyślu- tel. 16 676 43 95