Na przemyskich drogach doszło do 11 zdarzeń drogowych

14 listopada 2016

Od sobotniego popołudnia na drogach powiatu przemyskiego doszło do 11 zdarzeń drogowych. Opady śniegu i śliska droga spowodowały znaczne utrudnienia w ruchu drogowym.

Od soboty opady śniegu spowodowały poważne utrudnienia na drogach powiatu przemyskiego. Wielu kierowców nie było przygotowanych na taką sytuację. W niektórych miejscach, bez zimowych opon trudno było się poruszać. Tak też było w miejscowości Hurko, gdzie kierujący renault i citroenem wjechali do przydrożnego rowu. Zarówno kierujący jak i pasażerowie nie doznali żadnych obrażeń.

W większości zdarzeń były to niegroźne kolizje spowodowane niedostosowaniem prędkości do warunków oraz niezachowaniem odległości między pojazdami. W niedzielny poranek, 28-letnia mieszkanka powiatu przemyskiego nie dostosowała prędkości jazdy do trudnych warunków na drodze i wjechała do przydrożnego rowu.

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym na ul. Heidi Wernerus-Neumann w Przemyślu. 42-letni mieszkaniec Przemyśla, nie zastosował się do znaku STOP i wjechał pod nadjeżdżający pociąg towarowy relacji Żurawica-Krówniki. W wyniku uderzenia pojazd został wyrzucony na pobocze. Kierowcy nic się nie stało.

Przemyscy policjanci apelują do kierowców o ostrożną jazdę.