Minister Gowin w Przemyślu. Przywiózł milion, zapowiada więcej

27 lutego 2019

W poniedziałek przemyską Państwową Wyższą Szkołę Wschodnioeuropejska odwiedził wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. Celem wizyty było oficjalne przekazanie czeku na milion złotych. To nagroda za wysoki poziom kształcenia na przemyskiej uczelni, przyznana w ramach specjalnego programu Dydaktyczne Inicjatywy Doskonałości. PWSW znalazła się wśród 15 najlepszych wyższych szkół zawodowych w kraju.

T. Legeny, J. Gowin, P. Trefler

Wysoka ocena jakości nauczania to efekt działania ELA czyli programu badania Ekonomicznych Losów Absolwenta. Okazuje się, że absolwenci PWSW całkiem dobrze radzą sobie na rynku pracy, a umiejętności nabywane podczas studiów na przemyskiej uczelni są konkretem docenianym przez pracodawców.

Według współpracownika wicepremiera J. Gowina – Tomasza Legenego – czek na milion złotych to kolejna dobra wiadomość dla Przemyśla. Uczelnia będzie też mogła sięgnąć po inne środki na trwałe inwestycje.

Rozmawiano również o problemach Przemyśla –  rektor uczelni Paweł Trefler podkreślał fakt wyludniania się miasta. Na briefingu prasowym pojawił się wątek deglomeracji lansowanej przez środowisko Gowina. Minister zapowiedział, że duża instytucja trafi do Przemyśla.

To druga wizyta ministra Gowina w Przemyślu. Podczas pierwszej, w 2018 roku, zapowiedział  wsparcie dla przemyskiej uczelni jako ważnego elementu edukacyjnego regionu i gospodarki miasta.

 

Zdjęcia KamK